כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סערת אריאל מגיעה לענף: "חייק במות" מחרימה את המחרימים

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
14.11.2010
/ 9:20

זה לא היה בלתי צפוי, ובכל זאת – פנייה מפתיעה למדי נשלחה ממשרדו של יצחק חייק, מוותיקי ענף האירועים בישראל ובעליה של חברת חייק במות, אל מנהלי התיאטראות בישראל.

 

הלה הודיע כי יסרב ליטול חלק בכל הפקה בה ישתתפו אמנים המחרימים את היכל התרבות החדש באריאל. במקביל הוסיף קריאה לקולגות נותני השירות בענף לנהוג כמותו ולא לשתף פעולה בהקשר זה.

 

ב-30 השנים האחרונות קנה חייק את שמו המקצועי בבנייה ובהקמה של הצגות, סרטים, טקסים רבי רושם, אליפויות, פסטיגלים, תפאורות וקלעים לאירועים רבים אחרים.

 

"היום", פותח חייק את מכתבו, "בעיצומה של הסערה הציבורית סביב חרם האמנים... אני פונה אליכם ישירות ומודיע, ללא פחד או חרטה, כי אני מסרב ליטול חלק בכל הצגה, הפקה או מחזמר אשר בין יוצריו ומשתתפיו נמנים יוזמי חרם זה.

 

"איני מוכן לייצר עבורם תפאורות, איני מוכן שיעלו על בימותיי, לא אספק להם אלמנטים ואביזרים". חייק לא מסתפק בכך, ומפציר במכותביו "באופן חד משמעי, שלא לשלוח לחברתנו כל הצעת מחיר או מכרז להצגה או מחזה, אשר בין יוצריו אותה חבורה מורמת מעם של יפי הנפש, העושים קרע בעמנו".

 

לדבריו, "תמיד נמנעתי משילוב פוליטיקה ועסקים. כפי שבניתי תפאורה ובמות באירועים מעבר לקו הירוק, כך התגאיתי להקים ולבנות את הבמות בעצרות ובכנסי מחנה השלום. כשם שבניתי תפאורה לנאומיהם של מנחם בגין ואריאל שרון, כך הצבתי דוכן נואמים ודגלי ישראל לרבין, לפרס וליוסי שריד".

 

בהמשך מכתבו משווה חייק את ה"שטחים הכבושים" לבתי הקפה בשכונת רמת אביב, לשעבר הכפר הערבי שייח מונס, בהם לשיטתו "מעבירים המחזאים ההומניסטיים את שעות אחר-הצהריים".

 

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  שתי תגובות...