כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

רוכבים כל הדרך אל קבלת ההחלטות ותהליכי החשיבה

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
11.11.2010
/ 14:11

 

בעולם, וגם בישראל, ישנן שיטות שונות ומגוונות לפיתוח תהליכי חשיבה, ניהול ויצירתיות בקרב עובדים ומנהלים בחברות גדולות. יש מי שבוחר בסדנאות, אחרים באימון אישי ("קואוצ'ינג") או בדרכים אחרות.

 

כעת מתברר – ובעולם הבינו את זה הרבה לפני ישראל –  שגם לסוסים יש אפקט ניכר באותו הקשר. מה שטוב לטיפול בילדים, (ולהבדיל) באוטיזם ובמוגבלויות אחרות, יכול כנראה להתאים לפיתוח צוותי מנהלים ועובדים.

 

D&E הוא מרכז לפיתוח אישי וקבוצתי בשילוב סוסים, ומשמש גם כנציג הישראלי של עמותת EAGALA – גוף מקצועי בינלאומי לפיתוח עובדים ומנהלים תוך שימוש בחיה האצילה.

 

עד היום, לפי דיווחי העמותה, כמה אלפי מנהלים ואנשי צוות של החברות היינקן, מלונות רדיסון, קראפט, קבוצת ה-NBA יוסטון רוקטס ומאות גופים נוספים בעולם משתמשים בשיטה המדוברת.

 

במקום להביא את הסוסים לחדר הישיבות, עושים הפוך. מדוע דווקא סוסים? דפנה שוורץ, מייסדת ומקימת המרכז הישראלי מסבירה: "האופי החברתי של הסוסים דומה מאוד לזה של בני האדם וכחיה אינטליגנטית, המפגש בינה לבין האדם וצוותי העבודה בחווה יוצרים הזדמנויות למידה נדירות. הסוס למעשה מסייע בשיקוף תהליך קבלת ההחלטות ואופי החשיבה ומציג למשתתפים מעין מראה ממנה ניתן להפיק המון וכמובן לשפר ולהתקדם."

 

את הצד האפקטיבי של השיטה מתאר ישראל טוויטו, שותף במרכז המגיע מתחום התעשייה וניהול: "ל'לידרים' בחברות וארגונים חשוב מאוד לראות שינוי ובטווח קצר מאוד, לרוב תהליכי שינוי ארגוני לוקחים לא מעט זמן ואילו סדנאות חוץ המוצעות כיום הם לא יותר מיום כיף. השיטה מסייעת לחדד ולשקף מהר ובאופן הבהיר והאפקטיבי ביותר את המצב הנתון ובעזרתו גם לייצר את השינוי המיוחל בטווח הקצר מאוד".

 

החודש תיפתח סדנת הכשרה למאמנים, יועצים ומטפלים מתחומי ההתנהגות,. המרכז מפעיל שתי חוות מקצועיות במושבים אביאל בצפון וינוב שבשרון.

 

פרטים נוספים כאן

 

סוס במשרד

סוס במשרד? (צילום: יחסי ציבור)

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר