כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חברת לייזר חדשה לרונן אריכא וראסל אייבל

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
01.11.2010
/ 14:26

פעם, לא ממש מזמן, כשביקשו "לקמפיין" אירוע, לרוב נכתב באותיות קידוש לבנה כי בין האטרקציות יש גם "מופע לייזר מרהיב".

 

מאז עברה קרן הלייזר גלגולים רבים, חלקם גם בענפים אחרים במשק (רפואה, למשל), אם כי חדלה להיות אטרקטיבית, באופן טבעי, באותה מידה שהייתה לפני עשור למשל.

 

"היום קרן לייזר לא מספיקה לבדה", סבור ראסל אייבל, ממונה בטיחות לייזר ובעל רקורד של כ-20 שנה בתחום. "השאלה מה אתה עושה איתה".

 

אייבל פתח לאחרונה את חברת הלייזרים שואו דיזיין, בשיתוף עם רונן אריכא, הבעלים של חברת הווידאו והמולטימדיה לאירועים אריכא בלגנים. בעבר ניהל אייבל חברת לייזר משלו. לימים ביכר אייבל להתמקד בניהול בניינים דווקא, ואריכא תפס את מקומו. כעת נסגר המעגל.

 

  

ראסל אייבל

 

 

הכל התחיל במשינה

 

לפני כשלושה חודשים חתמו השניים על הסכם שיתוף פעולה, וייבאו מחו"ל שבעה לייזרים חדשים. "מה גרם לי לחזור?", חוזר אייבל על השאלה ומשיב "אירועים גדולים שהיו כאן כמו ההופעה של מדונה וריהאנה, שהיה צריך ממונה בטיחות לייזר עבורם. אחר-כך יצא המופע של משינה, ואריכא עשה את המופע שלהם יחד עם AVS על הלדים".

 

אז למה לו פוליטיקה עכשיו? מאותו מופע של יובל והחברים החל להירקם השת"פ העסקי בין השניים. "בנינו שבע מערכות חדשות, בצירוף אלו שכבר היו לרונן. בעבר, הלייזרים עבדו על קירור מים והיו מחוברים לברז. זה היה בזבוז של מים.

 

"כיום, הלייזרים עובדים עם דיודות (מעין ג'וק אלקטרוני, י"ח) ומקוררים באמצעות אוויר קר. גם גודלם קטן יותר כך שניתן לתלות אותם".

 

בציוד החדש השקיעו השניים מאות אלפי שקלים - לא פלא בהתחשב בתחרות העסקית הגוברת אליה נכנסים השניים (בענף פעלו בעבר ופועלות עוד כמה חברות ומחלקות לייזר, בין השאר בחברות אורי זיקוקין ועידו פרייזלר).

 

חלק ניכר מההשקעה נותב לטובת ייבוא הלייזרים מאירופה. בינתיים, ניתן לראות חלקים ראשונים מפעילות החברה בתוכנית עתירת הרייטינג "אל תפיל את המיליון" בערוץ 2 (קשת), כפי שניתן לראות כאן בצילום.

 

חברת לייזר חדשה

 

חברת לייזר חדשה

 

חברת לייזר חדשה

 

 

 

 

 

כבר הצטרפתם לדף הפייסבוק של פורטל 'מפיק'?

 

 

 

 

 

תגובות
התקבלו 6 תגובות
1.  מגניב כל העסק הזה. סבא אליעזר והלייזר
2.  יוצאי טייכמן
3.  2-לא נכון
4.  טוב חברים לא לריב, תוקן מה שצריך. תודה
5.  ברכת הצלחה
6.  בהצלחה