כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל אייקון TLV: "הקרנות והרצאות ריקות, פאנלים בוטלו"

מאת: אייל דץ, וואלה! /
05.10.2010
/ 12:24

 

מאז הסתיים פסטיבל אייקון טי.אל.וי (TLV) למדע בדיוני ופנטזיה, שנערך בחול המועד סוכות, לא מעט גורמים בתעשיית הקולנוע המקומית מדברים על כישלון של הפסטיבל, בוודאי ביחס לשנים קודמות. הקרנות ריקות, פאנלים שנערכו בפני שני אנשים וארגון לקוי, הן רק חלק מהטענות סביב ארגון הפסטיבל השנה.

 

"המראות באייקון הזכירו את סרטי המדע בדיוני האלה על מדענים שמגיעים לכוכב נטוש", אומר גורם המעורה בפרטים. "היו הקרנות באולם הגדול שהתקיימו מול עשרה אנשים, הרצאות שהתקיימו מול שני אנשים ופאנלים שבוטלו בגלל שאף אחד לא הגיע".

 

מנהל סינמטק תל אביב, אלון גרבוז, תולה את הסיבה לכישלון בסכסוך בין ארגוני הפנטזיה והמד"ב, שהביא לקיומם של שני פסטיבלים שונים הנושאים את השם אייקון, כש"אייקון TLV", בהנהלת אורי אביב, התקיים בסינמטק תל אביב וכאמור זכה לקבלת פנים קרה מהקהל. "אני חושב שהסכסוכים בין האגודות פגעו מאוד בפסטיבל השנה", אמר גרבוז לוואלה! תרבות. "מה שמוטל עלינו בשנה הבאה הוא ליישב את הסכסוך בין האגודות ולחבר את כולם מחדש כי אחרת אין הצדקה לקיומו של הפסטיבל בסדר גודל כמו שהתקיים השנה ונאלץ לצמצם אותו".

 

"אני יודע שהיתה ירידה בהכנסות אבל אין לי עדיין את המספרים המדויקים", הוסיף גרבוז. "עד השנה הנוכחית היתה אווירה טובה בפסטיבל, אולם לצערי הפיצול בין האגודות הביא לכך שהשנה זה לא קרה".

 

"אני חושב שהיו עוד כמה סיבות לכישלון", אומר הגורם שצוטט לעיל לוואלה! תרבות בתגובה לדבריו של גרבוז. "המארגנים התנהלו בשאננות יתר. מחירי הכרטיסים עמדו על 40 שקל - סכום שערורייתי, בעיקר לאור הגיל הצעיר של קהל היעד ולאור העובדה שהסרטים לא היו בדיוק אטרקטיביים".

 

"בהקשר זה", מוסיף אותו גורם, "הפסטיבל לא הציג סרטים חדשים ומעניינים, אלא דברים שחובבי הז'אנר כבר ראו באינטרנט לפני כמה חודשים כמו 'פנדורום' ו'צמא'. אלו שהפסטיבל חשוב להם צריכים לעשות חושבים בהרבה תחומים לקראת שנה הבאה".

 

אייקון TLV (יח"צ)

 

 

 

אלעד פלג, המפיק הראשי של הפסטיבל, דוחה על הסף את הטענות על כך שהפסטיבל לא הצליח השנה. "הפסטיבל בהחלט הצליח. מבחינת הצפי שלנו עמדנו ביעדים", אמר פלג לוואלה! תרבות. "בגלל הפיצול, לא ידענו מה יקרה וחששנו שהפסטיבל יתבסס רק על חברי הקהילה. הההצלחה של הפסטיבל הוכיחה לנו מעל לכל ספק שיש קהל בארץ שלא שייך למאתיים-שלוש מאות חברי האגודה ושצמא לתכנים שהפסטיבל מציע".

 

את הירידה בהכנסות ביחס לשנה שעברה מסביר פלג בהחלטה לצמצם את מספר האירועים בפסטיבל. "בשנה שעברה הפסטיבל היה שבוע שלם והשנה הוא היה חמישה ימים בלבד והיו פחות אירועים, זאת בגלל הפיצול".

 

לפלג אין נתונים מדויקים על כמות האנשים שפקדה את הפסטיבל השנה. "כל שנה קשה לנו לאמוד במדויק את מספר האנשים שמגיעים אליו. אני יודע שהיו לנו 20 אלף יוניקים (הכוונה היא למספר המחשבים מהם בוצעה כניסה לאתר - א.ד) שנכנסו לאתר שלנו מאז ההשקה הרשמית שלו ועד לסיום הפסטיבל. אני מעריך שאותם 20 אלף ביקרו בפסטיבל".

 

 

 

אייל דץ, אתר וואלה!

 

 

 

פסטיבל המדע הבדיוני "אייקון TLV" - ב-25 בספטמבר בארבעה מוקדים

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר