כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

העיתונות - לאן? - במוקד כנס אילת לעיתונות 2011

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
19.09.2010
/ 9:48

מקצוע העיתונות בישראל מצוי בשנים האחרונות במצב המתנה. "הולד", אם תרצו, על סיפה של פרשת דרכים. לא ניכנס לדיון מעמיק בנושא, אך על רקע ההנחות הללו, ולאחר שספג ביקורות על ארגונו בשנה שעברה, ישוב ויתקיים בנובמבר הקרוב כנס אילת לעיתונות – האירוע השנתי של ענף התקשורת הישראלית.

 

עם הפנים ל-2011, הכנס ידון בעתיד ענף העיתונות והעוסקים בו, הנראה כיום לוט בערפל יותר מתמיד.

 

גם השנה תפיק את האירוע חברת דיזנהאוז יוניתורס, והוא ייערך במשך ארבעה ימים (21-24/11) במרכז הכנסים של מלונות הרודס אילת ובשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון.

 

במוזמנים: שר התקשורת משה כחלון, 1,500 אנשי תקשורת מישראל ומהעולם, שרים נוספים, חברי כנסת, אנשי אקדמיה וכלכלה. באירוע הפתיחה, בדומה לאשתקד, יוענקו פרסי מפעל חיים לעיתונאים ותיקים שהותירו חותם על הענף ובכלל.

 

29 מושבים יתקיימו במהלך ימי האירוע. בין הסוגיות הבוערות שעל סדר היום, יידונו גם אלה: "איפה הכסף?"– החיפוש אחר מודל הרווח העתידי של תעשיית החדשות; "סמס לי את המבזק" – כשהחדשות עולות על כף היד; "כולם נגד כולם נגד ישראל היום"; "מקסימום עיתונות במשכורת מינימום" – כיצד מתבטא המשבר הכלכלי בעבודת העיתונאי; "חופש הביטוי"– ישראל כמקרה מבחן; "האינטרנט – גן עדן של גנבי תוכן"; "אינטרנט במערכת הפעלה דוס" – עיתונות חרדית ברשת; "תורת המספרים"  – האם יש בסיס ממשי למדידות הרייטינג והתפוצה החורצות את גורל השחקנים בתעשיית העיתונות; "ולא היה בינינו אלא זוהר" – עיתונות הבידור והתרבות בעידן הפפראצי; ועוד נושאים רבים.

 

 

"תקופה קשה למקצוע"

 

לרשות המשתתפים יעמדו לצרכי לינה מלונות רשת פתאל - הרודס פלאס, הרודס בוטיק, מרידיאן, גולדן טוליפ פרויליג', רויאל טוליפ, מלונות דן, רויאל גרדן ולגונה. אוטובוסים מאורגנים יסיעו את המשתתפים מת"א ומחיפה לאילת ובחזרה.

 

אבי פז, יו"ר אגודת העיתונאים תל אביב: "הדיון על עתיד מקצוע העיתונות רלוונטי וחיוני השנה יותר מתמיד. מדובר בתקופה לא פשוטה למקצוע, אפילו קשה, וקיומו של כנס אילת לעיתונות מאפשר לנו להרחיב את הדיון על עתיד המקצוע והאתגרים העומדים בפנינו".

 

פרופ' דן כספי מאוניברסיטת בן-גוריון: "מעמדם של עיתונאים הולך ונחלש ככל שמתהדק הקשר המשולש עיתון-הון-שלטון ושיקולים כלכליים מחלחלים בשיקולי הסלקציה העיתונאית. על כן, ביכולתו של כנס אילת לעיתונות לחזק עיתונאים במאבקם לשמירת עצמאות מקצועית וסטנדרטים עיתונאיים מקצועיים".

 

 

 

הפקה: דיזנהאוז יוניתורס

 

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר