כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בריחת המוחות לירושלים ורחובות

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
06.09.2010
/ 13:44

בין שלל האירועים שמצופים לנו בחגים, בחרו שתי ערים בארץ ברחובות ובירושלים, להתמקד קצת במדע.

 

בליל המדענים בירושלים מתוכנן ערב של מפגשים עם חוקרים ואמנים, סיורים מודרכים ועיסוק בשאלות מרכזיות שבין מדע לחברה. מדובר בהמשך מסורת שנתית ירושלמית בה לוקח הציבור את חלקו בחינם כשהוא מוזמן לחקור ולגלות מחדש את עולם המדע.

 

השנה יצוין ליל המדענים בסימן מים וסביבה, תוך התמקדות בשתי התערוכות המובילות – (מעמקים) DEEP ואשכול תערוכות דרך המים.

 

ברחובות, חול המועד צפוי לראות את שובו של פסטיבל המדע של מכון ויצמן שחוזר לאחר הפסקה ממושכת ומיועד למדענים גדולים וקטנים כאחד.

 

בפסטיבל מתוכננים להתארח מדענים ממכון ויצמן, מהפקולטה לחקלאות, הטכניון וגם שלל מדענים שנקלטו בתעשייה בארץ, דוגמת כמה מהמדענים הראשיים של החברות "טבע", "אל אופ" ו"אינדיגו". המדענים צפויים להעביר סדנאות, ניסויים והרצאות בנושאים שונים ומחכימים.

 

המדור מתרגש באופן אישי לרגל שתי תחרויות שיתקיימו במקום. תחרות משחק שח מט סימולטני בניצוחו של סגן האומן ולדימיר פיבניק וגולת הכותרת, אליפות הארץ בפתרון הקובייה ההונגרית.

 

לכל מי שהתעקש בזמנו להוריד את המדבקות צפויה הפתעה מרגשת כשיוכל לצפות באלוף העולם לשעבר דרור וומברג, שצפוי להדגים את פתרון הקוביה ההונגרית בעיניים עצומות. לראות כדי להאמין.

 

ליל המדענים 2010 במוזיאון המדע בירושלים ייערך ב 20 בספטמבר בין השעות 16:00 – 24:00 במוזיאון, בקפה תמול שלשום ובסינמטק ירושלים

 

הפסטיבל - מסע לעולם המדע, יחול בחול המועד סוכות, 28-27 בספטמבר 2010 במכון ויצמן למדע ברחובות

 

תגובות
אין תגובות למאמר