כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תאורה, אשליות וחיים קיצוניים במוזיאון המדע בירושלים

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
01.08.2010
/ 13:50

פעילות "מוזיאונית" נוספת בירושלים הקיץ, מעידה על התחרות המבורכת המתנהלת בין מוסדות התרבות בבירה.

 

הפעם זהו מוזיאון המדע, המקיים בתחומו סיורים בתערוכות וצפייה בהדגמות מדעיות, בתיאטרון מדע ובסדנאות בנייה לילדים מגיל ארבע.

 

במוזיאון 11 תערוכות המוצגות דרך קבע, לצד פעילויות ייחודיות לחופש הגדול כמו תערוכת "מעמקים" הצרפתית, ומופע האקרובטיקה והאפקטים "אור במעמקים".

 

 מוזיאון המדע פעילויות קיץ

 

חיים בתנאים קיצוניים

 

"מעמקים" זוהי תערוכת מסע לקרקעית האוקיינוסים, החושפת את המבקרים ליצורים ששורדים בתנאים קיצוניים של חשיכה מוחלטת, לחץ מרסק וקור עז.

 

התערוכה מוצגת בחשיכה כשהיצורים הצבעוניים זוהרים ומאירים. חוויית הביקור מוגברת באמצעות פסקול שנכתב לתערוכה וסרטים שצולמו במעמקים על ידי טובי החוקרים בתחום. מעבר ליופייה הרב מעוררת התערוכה  מודעות למגוון וליופי של יצורי המעמקים ולצורך להגן עליהם ולמנוע את הרס בית הגידול שלהם. תערוכה לרגל שנת המגוון הביולוגי הבינלאומית.

 

 

לייזר, תיאטרון שחור ופנטומימה

 

"אור במעמקים" הוא מופע אקרובטי עם אפקטים חדשניים של תאורה ואשליות, אור וחושך. הרעיון למופע נולד מתופעת ההארה הביולוגית של היצורים במעמקים. הארה ביולוגית היא תופעה ייחודית של יצירה עצמית של אור במקומות חשוכים אליהם לא מגיעות קרני השמש, ומשמשת את יצורי המעמקים (1,000 מטרים ומטה) כאמצעי קומוניקציה והישרדות; לתקשורת למציאת בני זוג במרחבי האוקיינוסים הענקיים; כפיתיון לטרף או לצרכי הסוואה.

 

שני אקרובטים צוללים אל מעמקי הים ומגיעים אל השפע המדהים של יצורים מאירים החיים על קרקעית האוקיינוסים. במסעם אל קרקעית הים פוגשים הלהטוטנים בדרכם בספינה, בבתולת ים ובכריש.

 

המופע נגמר בתאורת לייזר מרהיבה כששתי הדמויות מוארות בעזרת חליפות עשויות חוטי אור ומלהטטות בחושך לצלילי מוסיקה קצבית ושמחה כשציורי האור נדלקים ומהבהבים בתיאום עם הרקדנים. הפנטומימה, אפקטים של תיאטרון שחור והריקודים הווירטואוזיים יוצרים את המופע.

 

ההפקה פותחה במשותף על ידי המוזיאון וקבוצת פירומניה

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר