כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

קמפיין החמורים ברמת החי"ל עצבן את צער בעלי חיים

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
01.07.2010
/ 10:13

זו הייתה רק שאלה של זמן עד שמישהו מהפעילים למען בעלי החיים יעמוד על רגליו האחוריות לנוכח קמפיין הגרילה של חברת גו מיליון, השבוע ברמת החי"ל.

 

כפי שפורסם בחדשות 'מפיק' השבוע, הובאו כמה חמורים לעמק הסיליקון בקריית עתידים, משכנם של חברות היי-טק ומדיה רבות. על החמורים נתלו שלטים עם הכיתוב "אל תיתן לאחרים לרכוב על הגב שלך", כשהמטרה היא לעודד אנשי היי-טק ללמוד בחברה, כיצד להוביל מהלכים עסקיים ומקצועיים.

 

בסניף תל-אביב של צער בעלי חיים "קיבלו חום" בעקבות הפרסום, ופנו בתלונה לממונה על חוק צב"ח במשרד החקלאות. במקביל הגישו תלונה במשטרה על התעללות בבעלי חיים.


 

 

החמור אינו טיפש

 

בעמותה טענו ש"השימוש בבעל חיים הוא פסול מההתחלה, על אחת כמה וכמה כאשר מביאים אותם למקומות סואנים והומי אדם כדוגמת רמת החייל האזור בו מתבצע הקד"מ. יתרה מכך שהחברה לא קיבלה אישור מהגורמים הממונים בהם: הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות, הווטרינר הרשותי והווטרינר הממשלתי.

"לידיעת מובילי הקד"מ בחברה, הסברה שהחמור טיפש ושכולם רוכבים על גבו אינה נכונה, מדובר בבעל חיים חכם ואינטליגנטי. חבל שמובילי הקד"מ לא השכילו לראות בכך ובחרו בטיפשות בגימיק זה".

קיבלו דשא תל אביבי חופשי

 

בחברת 'גו-מיליון' ציינו להגנתם: "החמורים שהובאו לפעילות הם חמורים מחוות שיקום (חוות פיליפ) ליד קריית גת, הם מטופלים בידי אנשי מקצוע ופעילויות שיווק מסוג אלה מממנות את הטיפול השוטף בהם. אלה חמורים שבסופי שבוע נושאים ריקשות עם ילדים עירוניים שבאים להכיר כיצד נראה חמור מקרוב.

"כל יוזמי הפעילות הם אנשים שבעלי חיים קרובים לליבם ואף מגדלים בעלי חיים בביתם והפעילות נעשתה בהקפדה יתרה על התנאים שבהם הוחזקו ביום הפעילות שהתקיים ביום שני. החמורים מצידם, מלבד פעמיים שבהם נדרשו לצעוד מרחק של 200 מטרים מכיר אחת ברמת החייל לכיכר השנייה, בליווי צמוד של המטפלים האישיים שלהם בחווה, נהנו משמשיות לצל, מים חופשיים ודשא תל אביבי חופשי".

 

 

 

ביזאר ברמת החי"ל מהבוקר: חמורים, עבדים וכלובים מחכים לעובדים

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  הקרדיט למי?