כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שנה שנייה ברציפות: פסטיבל בריזה באשקלון מגיע לבית המשפט

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
20.06.2010
/ 13:19

עיריית אשקלון, יוזמת פסטיבל המוסיקה הקייצי "בריזה" בעיר, ממשיכה להותיר צלקות בקרב חברות ההפקה בענף, זו השנה השנייה ברציפות.

 

כזכור, אשתקד שב הפסטיבל לפארק הלאומי באשקלון בתום הפסקה ממושכת של שנים ארוכות. אולם הפקתו לא עברה על מי מנוחות, לאחר שהעירייה הגיע לעימות משפטי עם חברת בנדה הפקות, שטענה ל"מחטף" שביצעה העירייה בכך שהעבירה את שרביט ההפקה לחברת הדרן-הליקון.

 

כעת זו דווקא הדרן הליקון שתובעת את העירייה, לאחר שהאחרונה, לטענתה, התנהלה תוך אי סדרים בבחירת החברה הזוכה במרכז – חברת ג'קי בכר הפקות. לא זו בלבד, ובהדרן ביקשו מבית המשפט צו מניעה שיאסור על העירייה להתקשר עם הזוכה. בעירייה סבורים, מנגד, שהליקון פשוט לא עמדה בקריטריונים של המכרז.

 

השופט ברוך אזולאי דחה את בקשת החברה להוציא צו מניעה בשלב זה, אך באותה נשימה הביע תמיהה על פסילת הצעת החברה על הסף. השופט הורה לעירייה לקיים שימוע, בו תפרט בפני אנשי החברה את הסיבות המדויקות לפסילתה.

 

בדיון הבא, שעתיד להתקיים השבוע, צפוי להיקבע סופית האם הליך הבחירה היה חוקי או שיבוטל.

 

בינתיים, ממתין בכר להחלטת בית המשפט, ולא יכול להתחיל בעבודות הפקת האירוע, שמתוכנן לסוף הקיץ.

 

 

"חובת תום הלב מחייבת פסילה"

 

בעיריית אשקלון טוענים שהדרן-הליקון הגישה הצעה שלא עמדה בתנאים המהותיים שנדרשו. "במיוחד יש לציין את העובדה", מפרטים בעירייה, "שבמקום הצעות מחיר נפרדות לאמפי ולשדרה, נרשם 'לא ניתן להערכה'. בהמשך נרשם סכום שהוגדר כ'הערכה בלבד וזהירה'.

 

"מדובר בפגמים הנחשבים על-פי דיני המכרזים כמהותיים, ומחייבים פסילת ההצעה. הצעתה של 'הדרן', הלוקה בפגמים מהותיים, מפרה את השוויון בין המציעים ומאפשרים להן לעשות שינויים לאחר פתיחת ההצעות, בהתאם להצעות הנוספות שיתגלו, ולכן חובת תום הלב מחייבת פסילתה.

 

"באשר לטענות כי השנה הליך הבחירה לקה בחסר ואף שונה בתכליתו מהליך הבחירה היסודי יותר שנעשה בשנה שעברה, יודגש כי בניגוד לנטען, גם בשנה הקודמת לא התקיים הליך של מכרז פומבי, אלא הליך של הגשת הצעות ובדרך זו נבחרה הדרן להפיק את הפסטיבל".

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  אך שהגלגל עגול ומתגלגל