כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מטאליקה בר"ג: UNFORGIVEN

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
23.05.2010
/ 10:35

 

אמש, בסביבות 23:00 בלילה מיד לאחר שהקהל באצטדיון רמת-גן החל להתפזר, פגשתי באקראי את מפיק המופע גד אורון עומד בפאתי אחד משערי היציאה ומביט בלאות על ההמונים.

 

ניכר היה שהשבועות האחרונים לא היו פשוטים עבורו. ולא רק בגלל שמדובר בעוד הופעה מחו"ל. מכירת הכרטיסים הדלה (25 אלף צופים בקירוב, פחות ממחצית ממה שהוקצב מראש), שינוי מיקום הבמה ברגע האחרון, גניבת תגי ההפקה וצמידי ה-VIP 24 שעות לפני פתיחת האצטדיון והסאונד, הו הסאונד. מתחת לבמה אפשר בקלות היה לראות את קמטי העצבים על פניו של האטפילד הסולן.

 

הייתה בעיה במיקסר של הלהקה, חברת ההגברה אינה ישראלית. זו התשובה שקיבלתי אחרי בירור תוך כדי ההופעה, מכמה מקורות בענף. "אז זה פאק שלהם?", אני שואל את אורון. "זה פאק שלנו ושלהם", הוא משיב בדרכו ומסכם. "היה מצוין, חבל שלא הגיע יותר קהל".

 

הופעה מטאליקה

 

 

 

ג'יימס, קירק, לארס ורוברט – חברי להקת מטאליקה, עשו כבר הלילה את דרכם לפריז, "להחתים כרטיס" גם שם. אחרי שתי הופעות סולד אאוט במוסקבה בשבוע שעבר, בפני קרוב ל-100 אלף מעריצים מפוצצי אנרגיות, דומה שדווקא את מופע ליל אמש ברמת-גן יזכרו הארבעה, ולאו דווקא לחיוב.

 

חבל. וזה לא רק ביזיון הסאונד ואכזבת הקהל. לידת המופע הזה לוותה בייסורים עוד בתחילת ה"הריון". זה נפתח עם מחאת המעריצים המתוקשרת באינטרנט, נוכח מחירי הכרטיסים הגבוהים. אורון נאלץ להיפגש עם נציגיהם, ולאשר הפחתה משמעותית במחירים למשך שבועיים בלבד.

 

בנוסף, בניסיון למשוך עוד כמה צופים, אושרו למכירה כרטיסים ב-200 שקל ביום שישי בצהריים בלבד, לצעירים עד גיל 21.

 

בתום שבועות ארוכים של פרסום ומסע יחסי ציבור משומן שכלל כמובן גם ראיונות עם חברי הלהקה, טריילרים וכתבות רוחב, התברר כי למעט הגרעין הקשה והרעשני של הלהקה המתבגרת, מטאל בקרב הישראלים נתפס כ"חפירות". לא צריך להיות מבין גדול במוסיקה כדי להבין שמדונה ולאונרד כהן מושכים כל אחד יותר קהל. זו סוגיה בפני עצמה, אבל ראוי היה לקחת אותה בחשבון לפני שמשריינים את אצטדיון רמת-גן בעל 50 אלף המקומות.

 

 

הופעה מטאליקה

 

 

לא רבים יודעים, אבל בצהרי שישי הגיע לאצטדיון אדם שהתחזה לאחד מעובדי צוות ההפקה, ו"גילח" מהמקום את כל צמידי ה-VIP ותגי ההפקה. אנשיו של גד אורון נאלצו להתארגן בתוך שעות מעטות, ולהדפיס מחדש צמידים ותגים.

 

והיה גם מופע, שהחל באיחור של כ-20 דקות (20:55), על חשבונם של המעריצים בלבד. שכן ב-23:00 בדיוק, על-פי החוק למניעת רעש במקומות ציבוריים, הסתיימה ההופעה לאחר שני הדרנים ובלי UNFORGIVEN – אחד מלהיטיה הגדולים של הלהקה. לגמרי בלתי נסלח.

 

 

הופעה מטאליקה

הגיע להם יותר (צילומים: ג'קי יעקב, באדיבות פורטל "לילה")

 

 

 

דברים שרואים משם

 

מנכ"ל פורטל 'מפיק', בני מלמד, ישב ביציע כל אותה עת וראה משם קצת יותר בוורוד. אחת, הסאונד – כשלא נפל - היה משובח, ברמה אחת מעל כל הופעה שהייתה עד היום בישראל, כולל מדונה.

 

שתיים. ההקרנות, שהיו מבקרים שטענו שלחוסר סינכרון עם הנעשה על הבמה, היו מדויקות ובאיכות מצוינת הקרובה ל-HD שסייעה משמעותית ליושבי היציעים.

 

שלוש. הסטת הבמה לרוחב האצטדיון אולי מנעה מעט מבוכה בשל מיעוט קהל, אבל גם הטיבה עם הצופים שיכלו לצפות במופע מקרוב.

 

ויש גם מילה טובה למשטרה, שמנעה פקקים בכניסה וביציאה ואפשרה זרימת תנועה חלקה לאצטדיון וממנו.  

 

 

 

 

פיאסקו? כ-20 אלף כרטיסים בלבד נמכרו עד כה למטאליקה במוצ"ש

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר