כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אשדוד, 2014: 88 דונם של קניון חדש ומתחם סינמה סיטי

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
01.03.2010
/ 15:35

כאילו לא די בארבעת המרכזים המסחריים הגדולים הפעילים באשדוד – חלקם בהצלחה מסחרית לא ממש מסחררת – הכריזו היום החברות בריטיש ישראל והראל ביטוח על הקמתו של קניון חדש ואדיר ממדים, בהשקעה של כ-600 מיליון שקל.

 

הקניון ייבנה על שטח של 88 דונם בכניסה הדרומית לעיר, ויתפרש על קומה אחת בלבד. הקרקע לבנייה נרכשה לפני כשנה על-ידי שתי החברות, מידיה של חברת האחים ישראל (שאף היא שותפה בפרויקט). השטח נרכש תמורת 50 מיליון דולר.

 

על-פי תוכנית המתאר, שטחו העתידי של הקניון הוא 40 אלף מ"ר שיכללו את קומת המסחר הבודדת וחניון בן כ-2,500 מקומות, מחציתן מקורות. לזאת יתוסף בעתיד מתחם סינמה סיטי, בו ייבנו כ-20 בתי קולנוע, לצד מתחם החלקה על הקרח ואטרקציות נוספות לילדים.

 

בחברת קניוני ישראל, בבעלות קבוצת בריטיש, רואים בכך מהלך אסטרטגי של הקבוצה, שעשוי לשנות את מפת הקניונים בעיר החמישית בגודלה בישראל. באשדוד לבדה מתגוררים כ-250 אלף תושבים, ויחד עם היישובים הסמוכים והעיר אשקלון, מדובר בקהל צרכנים פוטנציאלי של מאות אלפי אנשים.

 

 

תחרות מסחרית לא פשוטה

 

מתחריו הגדולים של הקניון החדש יהיו מתחם הסטאר סנטר הפתוח, בבעלותו של איש העסקים ג'קי בן זקן, קניון סי-מול, והקניון השכונתי המצליח לב אשדוד ברובע ה'. לשלושת אלה מצטרף קניון הסיטי, המשמש גם כתחנה המרכזית של העיר.

 

האדריכל משה צור ממונה על עיצוב ותכנון הקניון. זאב הראל, שותף בחברת עטיה נכסים ושיווק, יהיה אחראי על שיווק השטחים המסחריים של הקניון.

 

עבודות הקמת הקניון יחלו ביולי 2011, ויסתיימו – על-פי המתוכנן – רק ב-2014.

 

קבוצת קניוני ישראל מקבוצת בריטיש, מונה 18 קניונים ברחבי הארץ.

 

 

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר