כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פרסום ראשון: "סהר דיגיטל" תרכוש את שירותי במה ביותר ממיליון שקל

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
23.02.2010
/ 14:35

קבוצת סהר דיגיטל, המתמחה בשילוט, הדפסה ומתקני תצוגה תרכוש, ככל הנראה, את חברת שירותי במה תמורת סכום המוערך בכמיליון שקלים בלבד. האישור הרשמי לכך צפוי להינתן על-ידי בית המשפט בתוך שבועות ספורים אך בינתיים החלו שתי החברות לעבוד במשותף.

 

תזכורת: בתחילת ינואר האחרון הגישה שירותי במה – מהחברות הגדולות בישראל בתחום השירותים הטכניים לאירועים ולהפקות – בקשה מבית המשפט המחוזי לפירוק החברה ולמינוי נאמן לניהול הפירוק.

 

ב-7 בינואר מונה למפרק הזמני עו"ד אורן הראל, שמאז ועד היום מנהל את קשרי החברה שפשטה את הרגל אל מול נושיה – עובדים, ספקים וגורמים נוספים.

 

במקביל, הוצעו נכסי החברה למכירה, וקבוצת סהר, בבעלותו ובניהולו של יעקב מזרחי, הגישה את הצעת הרכישה הגבוהה ביותר, שעתידה לעמוד לאישור בית המשפט, כאמור. בשיחה עם חדשות 'מפיק' סירב עו"ד הראל לחשוף את גובה ההצעה של מזרחי, וציין כי מדובר בסכום של "יותר ממיליון שקל".

 

 

"מתחייב לעמוד בהתחייבויות ללקוחות" 

 

סהר נחשבת לאחת מהחברות הגדולות והוותיקות בישראל בתחומה, עם רקורד של כ-30 שנה. כעת, בהינתן והרכישה תצא לפועל פורמלית, תהיינה בכך השלכות על חוזקה בשוק ותפקודה מול לקוחותיה – שחלקם עשויים להפוך כעת למתחרים בעקבות המיזוג.

 

מזרחי, שאחד מבכירי הענף הגדיר אותו שלא לייחוס כ"איש מאוד חזק", כינס בשבוע שעבר את העובדים שעוד נותרו בשירותי במה, והודיע להם על המהלך. לא זו בלבד, אלא ש"סהר" תפסה פיקוד על העבודה השוטפת בשירותי במה, עוד בטרם אושרה הרכישה רשמית.

 

"הודעתי לכל העובדים של שירותי במה על המהלך", אמר מזרחי לחדשות 'מפיק', "כולם הביעו נכונות ורצון להמשיך לעבוד. למרות שאין אישור של בית המשפט אנחנו כבר לוקחים חלק פעיל ומקווים לתקן את הטעויות שנעשו. אנחנו מעורבים בהצעות מחיר ומקיימים את הפגישות עם הלקוחות, ואני מתחייב ללקוחות החברה שאעמוד מול כל ההתחייבויות שהמפרק נתן לנושים. אנחנו מאוד מאמינים בשירותי במה, ובעתיד הקרוב נשקיע בציוד חדש".

 

חלק מהלקוחות שלכם, חלקם ותיקים, עשויים להפוך למתחרים ולנטוש אתכם בעקבות המהלך.

"אני לא רואה בזה בעיה. השירותים שאנחנו נותנים הם בזכות ולא בחסד, לדעתי הם ימשיכו לקבל את השירות מאיתנו, ואם לא אז אנחנו לא ניפול מהכיסא".

 

 

פיטורים אין, כרגע

 

אפרופו עובדים, מקור המעורב בפרטי העסקה הדגיש כי "פיטורים לא יהיו". עו"ד הראל הוסיף בהקשר זה כי "כשנכנסנו לתפקיד כבר אז צמצמנו בכוח האדם, כך שהצוות שנשאר הוא היעיל ביותר כרגע".

 

נכון לעכשיו, אומר הראל, נערכות בדיקות פרוצדורליות נוספות "לגבי כל מיני פרטים משפטיים, ואז נגיש את ההצעה לאישור בית המשפט. בשלב הבא הנושים יגישו תביעות חוב לכונס הנכסים הרשמי, ואז ככל שיש כסף בקופה כתוצאה מהמכירה, מחלקים את זה בין הנושים השונים לפי סדר - מאחר ולא כל אחד נמצא באותו סדר גודל מבחינת 'איכותו' ". עם הנושים הללו נמנים, בין השאר, רשויות מס, עורכי דין, העובדים ("הם ראשונים בתור עד גובה מסוים משכרם), תשלומי ארנונה ושכירות, בנקים ועוד.

 

 בשירותי במה סירבו להתייחס לדברים.

 

 

 

תגובות
התקבלו 3 תגובות
1.  לא יאומן
2.  הלב נשבר
3.  מי יהיה השותף של סהר - המעגל ניסגר