כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

טרגט מרקט ו"ניקול": עשרות סיורי מטבחים בת"א מחר ובשישי

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
28.10.2009
/ 14:00

 

שמח במטבח: חברת טרגט מרקט תפיק מחר וביום שישי פרויקט חדש בחסות מותג מוצרי הצריכה "ניקול" (חוגלה קימברלי), ובשיתוף האדריכלית אורלי רובינזון.

 

הפרויקט נקרא "המטבחים הפתוחים של ניקול", וכשמו ייפתחו לסיורים והדרכות לקהל הרחב יותר מ-40 מטבחים בסגנונות ובקונספטים שונים לחלוטין זה מזה, באתרי מפתח ברחבי תל-אביב. יצוין כי המטבחים לא עוצבו מחדש במיוחד לצורך הסיורים, אלא רק "סודרו" ואורגנו כפי שהם. הסיורים מודרכים על-ידי בעלי הבתים.

 

שאלנו את מנהל מותג "ניקול" ב"חוגלה", עמית רוזנברג, מה בין מוצרי עזר לבישול וניקיון ובין עיצוב מטבחים. שהרי ללא המותג ניקול, ניתן היה בנקל לחשוב שמדובר בקמפיין לחברת מטבחים או בעוד בית עיצוב בורגני חדש שנפתח בלב הבועה ומנסה לרדת אל העם.

 

"הרעיון העיקרי של המותג שלנו הוא חדשנות במטבח", מסביר רוזנברג. "לכן בחרנו את הפרויקט הזה. חיפשנו משהו שייתן ערכים מוספים לצרכנים ויחבר את זה למותג ניקול. מקום אחד של החיבור הזה הוא המטבח. עזרים למטבח. המקום השני הוא של העיצוב, לצד הפונקציונליות".

 

אבל במבט ראשון על הפרויקט, וגם שני, לא עולים החיבורים האלה למותג.

"קודם כל, הצלחנו לגרום לך להסתכל, לחשוב, לעצור ולהבין, ולהתחבר באופן אישי. אנחנו מקבלים פניות מדהימות מאנשים שמחמיאים לנו.

 

"לצערי, אין מקום לכל מי שירצה לבקר בו פיזית. נכון להבוקר (רביעי, י"ח) נרשמו מעל 1,500 איש. עם זאת, אנשים לא תמיד יודעים מה הם הולכים לעשות מחר או בשישי בבוקר, כך שאני מעריך שיבואו יותר אנשים מאשר נרשמו".

 

הרעיון למיזם גובש במשותף בין חוגלה לטרגט מרקט. בפועל, בשטח, ההכנות אליו לא פשוטות. "הפרויקט הזה מאוד מורכב", רוזנברג מעיד. "כמות הממשקים שמעורבת בו היא גדולה. האוצרת של הפרויקט הביאה את הפן המקצועי, ויצרה קשר עם בעלי הבתים שלא מקבלים שום תמורה כספית. רובם אנשים פרטיים. הם נבחרו לאחר עבודת תחקיר מקיפה. כצ'ופר הם יקבלו מאיתנו שי של כמה מוצרי ניקול, ואת הכסף לניקיון עבור עוזרת אחרי שיבקרו אצלם עשרות אנשים בבית".

 

ניקול מטבחים

(יח"צ)

 

 

 

לפניכם כמה דוגמאות למטבחים המשתתפים במיזם השיווקי:

 

מטבח על יאכטה- בעוד לרובנו הבית הוא מקום קבוע עם כתובת ונוף שלא משתנה 365 ימים בשנה אז יש אנשים שנחלתם היא הים והם נודדים עם מעט רכוש מיבשת ליבשת ומנצלים את החופש האולטימטיבי. במטבח קטן על יאכטה שחונה בנמל יפו ניתן לראות איך מטבח קטן אך חכם בו מתבשלים כל השנה מאכלים מקומיים ובעיקר דגים.

 

מטבח בסמטאות יפו- בעיר העתיקה בה הבתים שזורים זה בזה וחצרות הבית נושקות למסעדות, גלריות ולמרפסות אמנים שוכן מטבח ממנו בוקעים קולות שירה שכן בעלת הבית היא רקדנית. המטבח שוכן איפה שפעם היה רחוב פתוח וכיום הפך לבית. הבית בעיצובו אקלקטי, מרכז עיצובים ופריטים שנבחרו ממקומות שונים ויחד יוצרים דו שיח של מקום ותקופה.

 

המטבח של חנן הגבן-  חנן ואשתו האדריכלית מייצרים במטבח הביתי גבינות, מה שהופך את המטבח לשילוב מנצח בין עיצוב וטעם. המטבח של חנן הוא כמו חנות ממתקים לילד, כל חובבי הגבינות יתמוגגו מעשרות צנצנות עם עשבי תיבול ריחניים, ירקות מיובשים, תבניות לחביצת גבינה וכלים מיוחדים. במרכז המטבח שולחן ענק בו תמיד ניתן למצוא גבינה מיוחדת עם לחם או מאפה.

 

המטבח בביתו של שי עגנון - המטבח ממוקם בבית בעיצוב מינימליסטי אשר היה שייך בעברו לסופר ש"י עגנון. הבית שוכן בשכונה הציורית נווה צדק בבניין לשימור. השכבות של קירות הכורכר העתיקים שנחשפו במהלך השיפוץ מספרות את סיפורם של המטבח והבית לכל אורך המאה שעברה. הבית שופץ בעיצוב מודרני בקווים נקים והוא חף מכל קישוט. כך שנוצר דיאלוג מרתק בין קירות הכורכר החשופים לבין רצפת הצבע הלבנה, הקירות הלבנים ופרטי הריהוט.

 

מטבח הוליסטי בנחלת בנימין- המטבח של חיה פיק, ממוקם בביתה אשר ברחוב נחלת בנימין, בתל אביב. חיה מעבירה סדנאות בישול גורמה טבעי עפ"י שיטת קינגסטון - דרך חיים שסובבת סביב תזונה טבעית. היא מדגימה במטבחה הפרטי איך ניתן להתכוון , בעזרת מודעות ואחריות לאורך חיים בריא. המטבח עצמו עשוי חומרים לא שגרתיים ובאסתטיקה מפתיעה. מטבח בנוי, מדפי הכלים חשופים, כלי קרמיקה והרבה אווירה.

 

 

 

 

הפקה: טרגט מרקט

תגובות
התקבלו 2 תגובות
1.  פלצנות לשמה.מקודה.
2.  הובלות