כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מני הסס סוגר 9 שנים ב"עיצוב במה": "ענף ה-BTL קורץ מחומרים אחרים"

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
08.09.2009
/ 14:02

 

מני הסס, המשמש בתשע השנים האחרונות כסמנכ"ל השיווק והמכירות בקבוצת "עיצוב במה", הודיע לאחרונה למנהליו על רצונו לסיים את תפקידו עד סוף 2009.

 

הסס (42, נשוי + 2), שנחשב לאחת הדמויות המוכרות בענף הפקות האירועים, שיגר בתחילת השבוע "הודעת פרידה" בתפוצת רחבה לקולגות שלו. "ההודעה שלי התקבלה בהפתעה אך בהסכמה", כתב בהתייחסו לתגובת מנהליו. "מבחינתם הם רואים את המשך דרכנו המשותפת יחד וירצו להציע לי המשך ... אין סיכוי שהייתי מגיע למקום המכובד אליו הגעתי, ללא שיתוף הפעולה והתמיכה שלכם... שלום ובעיקר להתראות".

 

נדיר למדי, בייחוד בענף ה-BTL, שעובד מצליח לשרוד פרק זמן ממושך כמו זה ש"סגר" הסס. הוא נחת ב"עיצוב במה" ללא שום רקע מוקדם עם התחום, כאשר משנת 1993 ועד 2000 ניהל בירושלים את מערך המכירות של השוק הפרטי ב"עלית".

 

הסס מדבר כמו איש מכירות. חשובה לו הסמנטיקה, והס מלהשמיע ביקורת, חלילה. מבחינתו, הוא מסיים תפקיד אבל "לא עוזב", ומציע עצמו לכל המרבה במחיר ובאתגר. "ישנה אפשרות שאמצא את ההמשך שם בדיוק כמו שאפשר שאמצא עצמי בחברה אחרת. אני כרגע נמצא על המדף בשוק ומאמין שיבואו הצעות. אם לא – אזום יוזמות. השוק שלנו הוא שוק של שיתופי פעולה. היו מקרים שהובילו לחיבורים בין אנשים. אני מאמין שהגעתי לצומת שבו אני יכול להוביל את עצמי קדימה. אני מקבל הרבה תגובות והרבה טלפונים, שרוצים לשבת ולדבר".

 

 

מדוע בחרת לסיים את התפקיד דווקא עכשיו?

 

"ברמה האינטואיטיבית, זה הוביל אותי להחלטה שזה הזמן לבצע אותה. הרבה חברים בענף אמרו לי שצריך להיות לי אומץ רב כדי לבצע את זה, כי הגעתי לתפקיד בכיר בקבוצה, אבל אני מאמין בעצמי. בכמות לא מבוטלת מהדברים היפים שעשינו היה לי חלק והם באו בעקבות יכולות שלי. עם זאת, חלק לא מבוטל מהפיתוח העסקי נבע ממה שעשיתי אני והאחרים. זה לא פועל יוצא של "וואן מן שואו", ואני יכול רק להגיד תודה".

 

 

במה אתה הכי גאה, במבט לאחור?

 

"אני הכי גאה בעצם העובדה שהחברה בעזרתי הגיע לעמדת הובלה בכירה בתחום שלנו. חלק לא מבוטל מזה נזקף לזכותי".

 

 

כישלונות? מתחרט על משהו?

 

הסס משיב בשלילה נחרצת.

 

 

מה ההבדל בעיניך בין סמנכ"ל שיווק בענפים אחרים לבין סמנכ"ל שיווק בענף ה-BTL?

 

"אני חושב שאין שוני. העבודה היא עם אנשים, התקשורת היא עם בני אדם. בכל המסגרות שעבדתי בחיים שלי, התקשורת הבינאישית היא עצם הפלטפורמה להצלחה. הענף שלנו בהחלט קורץ מחומרים אחרים, אבל עדיין חומרים טובים. עובדה. הביצועים מדברים בעד עצמם.

  

מני הסס

כרגע על המדף. הסס

 

 

 

איזה ענף, אנשים ותרבות עבודה אתה משאיר מאחוריך?

 

"אני משאיר ארגון עם תרבות ארגונית מפותחת יותר, עם מודעות גבוהה לגורם האנושי. בסופו של דבר - ואנחנו לקראת סופה של שנה קשה - אנשים השכילו לעשות חיבורים ולתת יד ביד ולעבור תקופה קשה ביחד. בקצה שנה מאוד לא קלה, הצלחנו לעבור אותה על הצד הטוב יותר".

 

כשהסס אומר "על הצד הטוב ביותר", בהתחשב במיתון שהיה כאן בשנה החולפת, הוא צובע את התמונה בוורוד מסנוור. המשמעות היא ש-2009, להערכתו, לא תהיה רווחית, יחסית לשנים הקודמות, בקבוצת עיצוב במה.  

 

 

כיצד התמודדתם בשנה הקשה הזאת עם המתחרים?

 

"אני לא חושב שיש מתחרה לעיצוב במה באותו סדר גודל ובאותו היקף ושמוביל חזון בסדר גודל כזה".

 

 

תגובות
התקבלו 13 תגובות
1.  מני
2.  אני בטוח שתצליח בכל דרך
3.  יש לי הצעה שלא תוכל לסרב לה ...
4.  חברה אחרת?
5.  בוא תציל את אפריקה ישראל
6.  מני
7.  אוהבים אותך
8.  מני - איך הם מוותרים עליך
9.  מני תעשה לי פודיום
10.  כולם פה מספידים אותך ...
11.  אתה תותח
12.  Eyal Elboim
13.  כול כבוד