כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סלקום לא לבד: פסטיבל משחקים חדש ייפתח באוקטובר בצפון

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
06.09.2009
/ 11:45

"ילד סינטטי כבוי מול מסך שדולק", שר בעבר אביב גפן, בשיר "סוף העולם". עשר שנים מאוחר יותר, בסוף אוגוסט האחרון, הופק בנמל תל-אביב פסטיבל המשחקים של "סלקום", בניסיון לחלץ את אותם ילדים מכיסא המחשב אל משחקי הילדות של ההורים.

 

ב-5-7 באוקטובר ייעשה ניסיון נוסף, בדמותו של פסטיבל משחקים גדול שייערך בפארק עפולה, ביוזמת חברת סמארט זון ובשיתוף העירייה. הסיבה דומה: "ליצור פעילות חברתית אקטיבית שמעוררת את החשיבה, באמצעות משחקי לוח ושולחן".

 

שני פסטיבלים חדשים ודומים שנערכים בסמיכות יחסית האחד לשני ומנסים "לנער אבק" ממשחקי הילדות הישנים, יש בהם כדי להצביע על כיוון מסוים, עדיין לא תופעה. טרנד מסחרי? ימים יגידו.

 

הפסטיבל בעפולה מקבל את השראתו מפסטיבל ESSEN בגרמניה, שנערך מדי אוקטובר בכל שנה ונמשך ארבעה ימים לעיני 200 אלף איש מכל העולם.

 

בפסטיבל הישראלי ניתן יהי לשחק במאות משחקים בסגנונות שונים, במספר משתתפים ובתחומים שונים, המתאימים לטווח גילאים רחב. בין המשחקים: חשיבה ואסטרטגיה, עץ ובובות, משחקי הרכבה ייחודיים, פאזלים של חיות וגוף האדם, משחקי קלפים, משחקי תפקידים, מבוכים ודרקונים ועוד. בנוסף ייערכו תחרויות, טורנירים ואליפויות בתחום.

 

לדברי המארגנים, "בארץ ישנה תרבות משחקים תרבות. זו החלה להתרחב בין השאר בזכות העלייה הגדולה מחבר המדינות אך לא מעט עקב כניסה של שחקנים חדשים לשוק המשחקים.

 

"במחקר קצר שערכנו נמצא שאחד מקהלי היעד הפופולאריים הוא הציבור הדתי . ציבור זה עם משפחות גדולות והרבה ילדים, אוהב מאוד משחקי חשיבה במיוחד לאור העובדה שבסופי שבוע זהו הבידור היחידי, כמעט, המותר לשומרי שבת. קהל נוסף הוא,כאמור, עולים מחבר המדינות ברוסיה".

 

החברות שישתתפו בפסטיבל הקרוב: פוקסמאינד, סמארט זון, כוכבי הכסף, קפלה, בובימה, טוי סמארט, במחשבה תחילה ואחרות.

 

יוזמי הפסטיבל הם טלי וצפריר קזולה. מחיר כניסה: 20 שקל ליחיד.

 

 

 

סלקום: פסטיבל משחקים סלולרי חדש בנמל תל-אביב בשבוע הבא

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר