כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ועידת המוסיקה הבינ"ל של היינקן נפתחת הבוקר: הפאנלים והמופעים

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
01.09.2009
/ 9:31

ועידת המוסיקה הבינ"ל של היינקן (HEINEKEN MUSIC CONFERENCE) נפתחת הבוקר ותימשך היום ומחר. הדובדבן הערב: פיית' נור מור. מחר: MGMT. אבל למה להכביר מילים? הנה כל הפרטים מ-א' ועד ת', רק להדפיס וללכת.

את האירוע מפיק רני רונאל מחברת DEPLUS הפקות.

 

תוכנית הוועידה - יום ג' 1.9.2009 

10:00 התכנסות (קפה ומאפה)

10:45-12:30 הרוק האלטרנטיבי בתרבות המיינסטרים

מנחה: אייל פרידמן – קוואמי, מוסיקאי, מגיש ועורך "הקצה" בגלגלצ
ז'אנר הרוק האלטרנטיבי פרץ בשנות השמונים והגיע לשיא פריחתו בשנות התשעים. בעשור הראשון של המאה ה-21 המשיך להתפתח וקיבל הכרה מחודשת במיינסטרים; להקות אלטרנטיביות קיבלו חיבוק תקשורתי והכרה מסחרית. תופעה זו התרחשה בעולם ובמקביל גם בישראל. מה הוביל לשינויים ולהתפתחויות האלה ומי הם הגופים והתהליכים שהובילו אליו?
משתתפים: חברי הלהקות הבינלאומיות המופיעות בפסטיבל ביניהם Billy Gould (Faith No More);
J mascis, סולן Dinosaur Jr. לצידם של Brian Schwartz, מנכ"ל BleeMusic, מנהל Dinosaur Jr.; עמי שלו, סולן Monotonix; שרון קנטור, מוסיקאית, עיתונאית.

12:45 - 12:30 הפסקה

12:45-14:15  פיתוח וניהול אמנים והפיכת האומן לאייקון
מנחה
: שרון מולדאבי, מוזיקאי, שדר רדיו ומבקר מוזיקה
ניהול אישי ומקצועי לאמנים דורש טווח יכולות נרחב וקבלת החלטות אסטרטגיות בנושאים עסקיים, שיווקיים ובתחום יחסי הציבור. בעולם תקשורתי שבה כל אמן נאבק על תשומת לב, איך גורמים לאמן להתבלט ואילו החלטות אסטרטגיות בונות את קריירת האמן? מאיפה צומחים ואיך בונים את סיפורי ההצלחה חובקי העולם? איזה סוג אמנים ומנהלים מספקים את המודל לקריירות יציבות וארוכות טווח? איך משווקים את הדבר הבא בעולם המוזיקה? בפאנל ייקחו חלק המנהלים האישיים של האמנים הבינלאומיים המופיעים בפסטיבל וידונו על הדרך שבה בונים אמן מצליח.
משתתפים
: Mark Kates , מנהל MGMT, Fenway Recordings; Brian Schwartz , מנכ"ל BleeMusic, מנהל Dinosaur Jr.; Jason Abbey, פרומוטר עולמי, Confidential Talent Agency; Jerry Blair, מנהל אישי Mika, Fuerte Group; אבישר סביר, מפיק, אמרגן, מנהל אישי; Ray Jefford, מנהל אישי אבישי כהן


13:00-14:00 כיתת אמן J Masis
J Mascis הוא מייסד, סולן וגיטריסט להקת Dinosaur Jr. לאורך השנים הפיק הרכבים והצטרף כחבר למספר להקות נוספות (Deep Wound, Witch). Mascis נודע בצורת הנגינה ייחודית שלו שכוללת עבודה עם אפקטים מיוחדים, שזיכתה אותו במהדורה מיוחדת של Fender Jazzmaster שנבנתה בשיתוף פעולה איתו ב-2007. כיתת האמן עם Mascis תספק הצצה לדרך העבודה המיוחדת של אחד הגיטריסטים המעניינים כיום. 

 

 

14:15-14:30 הפסקה

 

14:45-16:15 עידן הניו מדיה ומהפך חברות התקליטים
מנחה
: יאיר ניצני
בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה בעולם המוזיקה; בדרך שבה היא מופקת, נארזת, מופצת, משווקת ונמכרת. הירידה המדווחות במכירות דיסקים אינה מעידה על ירידה בצריכת המוזיקה, נהפוך הוא. היום יותר מאי פעם, הקהל מוקף וחשוף למוזיקה. הטכנולוגיות החדשות מעודדות נגישות, התעניינות וצריכה של מוזיקה ובמקביל המכירות הדיגיטליות עוברות את מכירות הדיסקים. כיצד מסתגלות חברות התקליטים לשינויים דרמטיים אלה ואילו פיתוחים טכנולוגיים חדשים מחכים לנו מעבר לפינה בתחום צריכה המוזיקה? מה הם כלי השיווק החדשים הנוצרים כתוצאה מריבוי ערוצי התקשורת? האם הרשתות החברתיות יצילו את תעשיית המוסיקה? מהו המודל העסקי הנוצר כתוצאה מחוקי המשחק חדשים? משתתפים: Jerry Blair, מנהל אישי Mika, Fuerte Group; פנינה אדרי, מנכ"ל NMC; רוני בראון, מנכ"ל הליקון; אלי חיון, האוזן השלישית; עופר נאור, BIT; רן גפן, MMG; אדם שוב, Refresh 

14:45-16:15פרומוטרים ותעשיית ההופעות הבינלאומיות
מנחה
: Jeremy Hulsh, Oleh Records, Israel Artist Agency
כיצד פועלת תעשיית הבוקינג העולמית ומיהם הגורמים החשובים בתעשייה זו? מהם השיקולים המנחים את הפרומוטרים החשובים וכיצד ניתן לפרוץ למעגל הפסטיבלים הגדולים? מפגש עם פרומוטרים בכירים על פריצה לשוק ההופעות הבינלאומיות.
משתתפים
: Jason Abbey , פרומוטר עולמי, Confidential Talent Agency; Charlie Presburg   Pollstar; Dragan Nikitovic , פרומוטר אירופאי, Joybringer Music; Paul Ambach, מנהל Live Nation בלגיה; זאב אייזק, אמרגן ומפיק, מנהל האנגר 11

תוכנית הוועידה - יום ד' 2.9.2009 

11:00-12:30 מוזיקה, שיווק, מותגים ומה שביניהם - בשיתוף The Marker
מנחה: איילה צורף, The Marker
בכל העולם מותגים מתחברים לעולם המוזיקה ומשתמשים בו כפלטפורמה כחלק מחוויית המותג. מה היתרונות של חיבור מותג לתוכן מוזיקלי? כיצד ניתן למדוד את שיעורי האפקטיביות של חיבור לעולם זה? האם החיבור לעולם המוזיקה הוא תדמיתי בלבד או שהוא מצליח להניב תועלת מוחשית?
משתתפים: איריס בק, מנכ"ל קבוצת מקאן-אריקסון ; עדי כהן, סמנכ"ל שיווק סלקום; יזהר אשדות, מוזיקאי; עברי לידר, מוזיקאי

12:45 - 12:30 הפסקה

12:45-14:15 עידן האלקטרו רוק – רוקטרוניקה
מנחה
: נדב רביד, מוסיקאי, די.ג'י, מפיק מוזיקלי, מייסד ומגיש "הקצה" בגלגלצ
הטרנד הבא בעולם המוזיקה כבר כאן. סצינת הרייבים ההמוניים של שנות התשעים שסחפה את עולם המוזיקה קיבלה בעיטה ממגברי גיטרות מפוצצי דיסטורשנים והביאה איתה את ההתפתחות המוסיקלית החדשה - עידן הרוקטרוניקה. הגלגול האבולוציוני החדש מחבר בין עולם הרוק והכלים החיים אל האלקטרוניקה העכשווית ובא לידי ביטוי בהופעות רוק שמציעות את החוויה של הרייבים ההמוניים. בפאנל ייקחו חלק חברי הלהקות הבינלאומיות המופיעות בפסטיבל ביניהם James Murphy ו- Pat Mahoney חברי - LCD Soundsystem וכן תמיר מוסקט (Balkan Beat Box) ואסף אמדורסקי.

13:00-14:00 כיתת אמן: חידושים בעולם המולטימדיה והתאורה להופעות חיות
כיתת אמן בשיתוף דנאור מערכות תיאטרון ואולפנים
הכיתה תציג את DigitalSpot 3000 DT, פיתוח טכנולוגי חדש שנחת בישראל ומיועד להופעות חיות. הפיתוח מאחד את פונקציות התאורהוהוידיאו למכשיר עוצמתי אחד ומספק מאות אפקטים ופונקציות. הכיתה תכלול תצוגת תכלית של הפיתוח החדש. האם זהו הכיוון אליו מתפתח עולם המולטימדיה בהופעות חיות? ואיך בונים מימד ויזואלי ייחודי לכל אמן והופעה?
משתתפים: ניסן גלברט מעצב תאורה ראשי, דנאור; שי שטרקר, ממעצבי הבמה והתאורה המובילים בארץ; גיא רומם, מעצב תוכן ויזואלי, studio insight

14:15-14:45 הפסקה

14:45-16:15 קידום מוזיקה דרך המדיה ותרומתה לתרבות המקומית
מנחה
: דנה קסלר, עיתונאית ומוסיקאית
בישראל יוצאים כ-60 סינגלים בשבוע, מתוכם זוכים לחשיפה פחות מ-10%. לפי איזה קריטריונים פועלים מכתיבי הדעה?  האם כל מה שנחוץ הוא יחצ"נות טובה? כיצד פועלים העיתונאים בתפר שבין פופולאריות לאיכות, ועד כמה הם משפיעים על עיצוב פני תרבות המוזיקה המקומית? דיון בהשתתפות קובעי סדר היום התקשורתי של התרבות והמוזיקה בישראל.
משתתפים: Eddy Lawrence, Time Out London; דן-דן מתיוק, גלגלצ; יהודה נוריאל, ידיעות אחרונות ; שי להב, מעריב; ניב הדס, וואלה!; אור ברנע, Ynet; ליאור רחמני, קול הקמפוס

 

 

01.09.09

מונוטוניקס

דינוזאור ג'וניור

פיית' נו מור

 

02.09.09

The Dallas Guild

MGMT

ג'יימס מרפי ופאט מאהוני - LCD Sound System

בספיישל דיסקו סט

 

 

 

הפקה: DEPLUS הפקות (רני רונאל)

 

תגובות
אין תגובות למאמר