כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שביתת הכבאים: מפיקים פרטיים מציעים שירותי תיווך לצוות כיבוי פרטי

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
30.08.2009
/ 11:21

שביתת הכבאים המתוקשרת, עליה פורסם בחדשות 'מפיק' לפני כשבועיים, אמנם לא פוגעת – בינתיים – בהפקות גדולות כמו מדונה או פסטיבל "בריזה" למשל. עם זאת, מפיקי אירועים בסדר גודל בינוני ומטה נתקלים בקשיים המעכבים את תהליך ההפקה, בשל היעדר רישוי כבאות כחוק.

 

דוגמה לכך הייתה בשבוע שעבר בפתח תקווה, כאשר מפיק האירועים אילן קורן ושותפו, חמי אהרוני (45), נתקלו במחסור בכבאים לקראת הפקת פסטיבל הגורמה הכשר בעיר.

 

בצר להם, גייסו השניים צוות כיבוי פרטי, שאינו תלוי בשביתת הכבאים. "הרעיון", סיפר אהרוני לחדשות "מפיק", "עלה מכך שברוב אתרי האירועים יש ציוד כיבוי בסיסי, ורק חסרות השלמות. הבאנו את מהנדס הכיבוי רפי גרציאני, שהיה מפק בית ספר לכבאות ארצי. הוא הוציא תוכנית כיבוי אש למתחם, וגייסו אנשים עם הכשרה בסיסית בכיבוי מהצבא ומכל מיני מקומות. את הבעיה שלנו פתרנו למשך אותו שבוע.

 

מכאן, העלו השניים את הרעיון העסקי לעשות מכך כסף. "חשבנו על כך שזו לא רק בעיה שלנו ושאפשר לעזור לכולם. מפיקי אירועים שצריכים צוות כיבוי יכולים להיעזר בתיווך שלנו ובצוות הכיבוי הפרטי שגייסנו", אומר אהרוני. את הקופון, מסתבר, הם גוזרים באמצעות דמי עמלה שהם גובים מהמפיקים.

 

ומה לגבי האירועים בתל-אביב? "בתל-אביב אין שירותי כבאות כמו בכל הארץ, כי הם שייכים לעירייה, לרבות התשתית. לכן, בתל-אביב הם לא שובתים. הבעיה צצה בשאר הערים בישראל

 

 

 

אלף כבאים לא הצליחו לכבות את "כוכב נולד" ובית"ר ירושלים

 

בתוך כך נודע כי ביום חמישי האחרון פנתה חברת הכנסת שלי יחימוביץ' לשרים אלי ישי ויצחק אהרונוביץ', בדרישה שלא לקיים היום (ראשון) את גמר כוכב נולד בשל שביתת הכבאים. ב"טדי הפקות" מסרו שלאירוע יש את כל האישורים הנדרשים. זאת ועוד, בתחילת השבוע שעבר אושר קיומו של משחק הליגה המרכזי של בית"ר ירושלים והפועל תל-אביב, לאחר שהמארחת הירושלמית גייסה צוות כיבוי מקומי שאיפשר את קיומו של המשחק.

 

 

 

הכבאים שובתים - מדונה, לאונרד כהן וגמר כוכב נולד בסכנת ביטול?

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר