כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

EXPO VIEW - מדור התערוכות: לונדון ממשיכה למכור נכסיה

מאת: יצחק שלו /
21.07.2009
/ 10:15

לונדון ממשיכה למכור נכסיה

 

 

לא קל לעקוב אחרי ההתנהלות העסקית של אנשים וחברות באנגליה בכלל ובלונדון בפרט. מצד אחד שמרנות והצמדות אובססיבית למסורת (אין עוד מקום בעולם בו למילה Heritage יש משמעות כה עמוקה כמו באנליה) ומצד שני חדשנות והעזה ללא אח ורע.

 

סמלי הקמעונות היוקרתית של לונדון, כמו הרודס ומדאר קר,  נמכרו במשך השנים לאנשי עסקים מהמזרח התיכון . הראשון למצרי והשני לאיראנים.  קבוצת הכדורגל ארסנל – סמל ומופת ומסורת בלונדון – משחקת באצטדיון הביתי שלה – אצטדיון האמירויות ועל חולצות השחקנים לוגו חברת התעופה של האמירויות. מסגדים צצים בכל רחבי לונדון ונכסי דלא ניידי כמו בתי מלון ברחבי העיר מחליפים בעלות ועוברים לידי משקיעים ערבים.

 

לא מעט מילים נכתבו במשך השנים בעיתונות הבריטית על התופעה "המדאיגה" הזו. התקשורת נבחה והשיירה נעה.

 

עכשיו אנו מתבשרים על עסקת ענק לפיה מרכז התערוכות היוקרתי של לונדון, Excel ,  סמל הפיתוח של לונדון לכוון אזורי המזחים, נמכר לחברה הלאומית לתערוכות של אבו דאבי .

 

 

 

ללא גישה נוחה

 

EXCEL הוא הגדול והמודרני שבמרכזי התערוכות של לונדון. הוא נבנה על ידי קונסורציום של משקיעים בריטים על אזור שלפני 15 שנה היה האזור אליו מוזרמת האשפה של לונדון – אזור המזחים. שנים הוא פעל ללא גישת תחבורה נוחה.

 

כדי להגיע אליו המבקרים היו צריכים להשתמש בתחתית ולאחר מכן באוטובוס ולעבור באזור הכי לא מפותח בלונדון רובע גריניץ.

 

אט אט התרחבה העיר לכיוון המזחים. בנייני משרדים ענקיים נבנו, מסעדות ופאבים נפתחו בהתאם ואף האטרקציה העולמית, סמל המילניום – מבנה הדום – הוקם מול מרכז התערוכות.

אזור המזחים הפך להיות המרכז הכי איני בלונדון.

 

למרות ההצלחה של האזור ושל מרכז התערוכות, הוצאות ההקמה והתפעול אילצו את היזמים להזרים מדי שנה כספים כדי לשמור על חיותו. עד שלא יכולים היו יותר ומכרו אותו לחברה מאבו דאבי בסכום עתק של 400 מיליון יורו.

 

החברה הרוכשת היא גם בעלת מרכז התערוכות החדיש של אבו דאבי שהרחבתו הסתיימה זה לא מכבר לגודל של 275,000 מ"ר מקורה ובהשקעה של 625 מיליוני יורו.

 

 

 

 

 

 

הכותב הינו מבעלי החברות שבל תערוכות ואיטקס

 

 

 

תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  האיסלם מתפשט בכל אירופה !