כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

זווית אישית: ענף החתונות - בעיות וטיפים (ב')

מאת: ארגון "אמון הציבור" /
21.06.2009
/ 10:45

לחלק א'

 

 

 

ביטול התקשרות בשל כח עליון וגביית דמי ביטול גבוהים או בשיעור 100%. 

 

צרכנים המתקשרים בחוזים עם גני אירועים/חברות קייטרינג ובשל אירוע בלתי צפוי (מוות, מחלה, תאונה, פרידה) נאלצים לבטל את החתונה, נדרשים לשלם דמי ביטול גבוהים.(למיטב זכרוני יש תלונה של עולה מאתיופיה שנאלץ לבטל בר מיצווה בשל מות דודו ונדרש לשלם את מלוא הסכום).

 

 

בעיות העולות מפסקי דין ותלונות בתחום:

 

בניית מבנים (אוהל, מטבח, שירותים, בר, שביל בטון, שער כניסה)  לצורך פעילות גן אירועים ללא רישיון בנייה  וכן הפעלת הגן ללא רישיון.

פציעתו של ילד בשל התמוטטות עמוד שיש בגן אירועים שפעל ללא רישיון.

 

ע"פ 7191/02 נקבע על ידי בית המשפט בהקשר של פעילות גני אירועים ללא רישיון עסק: "יש לנו חובה להגן על הציבור שלא יגיע לגני ארועים כאשר לאותם גני ארועים אין רשיון עסק. יש בכך משום סכנת חיים למשתמשים באותם גני ארועים, ולא ניתן ידנו להפקרות השוררת בעניין זה".

פציעות של חוגגים בשל החלקה. בתי משפט שדנו בתביעות לפיצויים בשל החלקה קבעו כי קיימת חובת זהירות מושגית בין בעל אולם לחוגגים, אך בפסקי דין לא הוכח כי הופרה חובת הזהירות הקונקרטית.

הפסקת חשמל במהלך חתונה. בית המשפט קבע כי הייתה התרשלות של בעלי האולם משום שהגנרטור לא פעל כיאות בעת הפסקת החשמל, אך פסק לתובעים 30,000 ש"ח ולא 150,000 כפי שתבעו הצרכנים משום שהצרכנים הפריזו בסעד הכספי אותו תבעו ולא הוכיחו כי יש לפסוק להם סעד זה.

אי הגשת מנות גלאט כושר בניגוד להסכם. בית המשפט פסק כי יש לפצות את הצרכנים בגין עלות המנות וכן בגין עוגמת נפש שנגרמה להם.

שיבושים במערכת ההגברה. בית משפט הורה על פיצוי צרכנים בסכום של 1,000 ש"ח בשל עוגמת הנפש שנגרמה לתובעים עקב הספקות קלות במוסיקה שנבעו מתקלות במערכת ההגברה.

תביעה להשבת מקדמה בסך 4,000 ש"ח ששולמו לאולם אירועים בשל פרוץ מלחמת לבנון השנייה. בית המשפט הורה על השבת הסכום ששולם על ידי הצרכנים, לאור ביטול החתונה שתוכננה להערך בכרמל.

מיקום חופה בניגוד לבקשת הצרכנים. צרכנים תבעו אולם אירועים בשל מיקום החופה על הגג ולא באולם.

לצרכנים היה חשוב כי החופה תערך באולם, כדי לאפשר לסבתו המבוגרת של התובע להשתתף באירוע, בשל פחד הגבהים של הכלה וכדי למנוע המולה ביציאה מהגג לאולם. בית המשפט הורה לאולם לפצות את הצרכנים בשל עוגמת הנפש שנגרמה להם בסכום של 5,400 ש"ח.

 

 

 

חלק ג' בשבוע הבא.

 

 

 

ארגון "אמון הציבור" למידע צרכני

תגובות
אין תגובות למאמר