כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אירועי חודש יוני בתל-אביב-יפו

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
01.06.2009
/ 9:52

90 שנה לצופים

בשנת 1919, עשר שנים לאחר ייסודה של שכונת אחוזת בית, קמה בתל־אביב ובחיפה תנועת הנוער העברית הראשונה בארץ ישראל – הצופים. 90 שנה חלפו מאז וכיום חברים בתנועה יותר מ-55 אלף חניכים הפעילים בכ-160 שבטים בכל הארץ. בתל־אביב-יפו לבדה חברים בתנועה כ-10,000 בני נוער, המתהדרת בתואר "תנועת הנוער העירונית". בתחילת יוני יחגגו עשרות אלפי חניכים ובוגרים את יום ההולדת הכפול, בכנס מחווה שייערך בגני יהושע. חניכי התנועה לדורותיה יתכנסו ליום עמוס בפעילויות ובאירועים, שבסיומו מופע ענק.

4 ביוני, גני יהושע 

 

אליפות אירופה לגלשניRS:X 

מאירועי הספורט הגדולים של ענף הגלישה העולמי צפוי להתקיים במשך עשרה ימים אל מול חופי העיר. אליפות אירופה לגלשני רוח מדגם RS:X תארח מאות גולשים מהארץ ומהעולם שיתחרו במקצים שונים. קו האופק ייצבע בעשרות מפרשיות ולרגל האליפות תהפוך המרינה של תל־אביב למיני כפר אולימפי, בו ייערכו אירועים מיוחדים, טקסים וחגיגות.

14.6.09 – זינוק ראשון - 13.00  חופי תל־אביב-יפו 

11.6.09 – טקס הפתיחה

20.6.09 – טכס חלוקת המדליות – 20.00

 

 

 

שבוע הספר

עשרות הוצאות, מאות סופרים ועשרות אלפי כותרים יתפרשו על פני כיכר רבין בשבוע הספר 2009, שיעמוד בסימן מאה שנה לתל־אביב-יפו. ב"בית קפה ספרותי" מיוחד שיוקם בכיכר רבין יקראו מיצירותיהם של מיטב הסופרים והמשוררים הישראלים .

20-10 ביוני, כיכר רבין 

11.6.09 – אירועים  בהשתתפות הנשיא. פרטים בקרוב.

 

אירוע תגלית – לראשונה בתל אביב

לראשונה בתולדות אירועי תגלית יעבור האירוע המרכזי מירושלים לתל אביב כמחווה לאירועי ה-100 לעיר העברית הראשונה. תגלית הוא מיזם ציוני שהוקם ביוזמתם של חברי הכנסת לשעבר יוסי ביילין ומיכאל מלכיאור, על מנת להילחם בתופעת ההתבוללות של הדור הצעיר היהודי בתפוצות וכדי לחזק את הקשר שבין צעירי התפוצות לישראל. המיזם הוקם בשנת 2000 כשותפות ראשונה במינה של פילנתרופים יהודיים עם ממשלת ישראל ועם הקהילות היהודיות ברחבי העולם. פרויקט "תגלית" מאפשר לכל צעיר וצעירה יהודיים, בני 18 עד 26, לבוא לישראל לסיור חינוכי בן עשרה ימים ולהיכרות ראשונית עם הארץ. במהלך הביקור מסיירים המשתתפים, רובם המכריע סטודנטים, באתרים מרכזיים בתולדות העם והמדינה ונפגשים עם בני גילם בארץ - סטודנטים ובעיקר חיילים וקצינים מיחידות העילית של צה"ל.

 

השקת ספריית מהגרים

במסגרת שבוע הספר ייחנך בגן לוינסקי שבאזור התחנה המרכזית החדשה מיזם יוצא דופן – ספרייה המיועדת לאוכלוסיית מהגרי העבודה, הפליטים והזרים בישראל. הספרייה תציע להשאלה כ-3500 ספרים ב-12 שפות:  נפאלית, סינית, תאילנדית, הינדו, אנגלית, צרפתית, וספרדית. הספרייה תיפתח בסופי שבוע לרווחתם של בני הלאומים השונים ותבסס את מעמדה של גינת לוינסקי כמרכז חברתי עבור קהילת הזרים בתל־אביב-יפו.

12 ביוני, גן לוינסקי

 

מצעד הגאווה

מצעד הגאווה השנתי נולד בתל־אביב-יפו ב-1998 והפך עם השנים למפגן ענק בהשתתפות עשרות אלפי אנשים. בשנת המאה יורחב המצעד ויכלול אירועים ומופעים, בהם כאלו שיתקיימו במרכז הקהילתי הגאה שנפתח ב-2008 בגן מאיר.

12 ביוני

 

פסטיבל "כחול"

האירוע המרכזי בחודש  יוני ייערך בנמל יפו כמחווה ליפו - העיר שממנה נולדה תל־אביב. פסטיבל "כחול" ישקף את מורשתה המזרח תיכונית של יפו ואת אופייה כעיר נמל, ויכלול הקרנות סרטים, מופעי מוסיקה חיה ודוכני אוכל משובח בטעמים ובריחות יפואיים מוכרים. כמו כן, תוצג תערוכה של 101 יוצרות תל אביביות, ואנסמבל מיוחד של בני נוער ערבים ויהודים בהדרכת "מיומנה" יופיע בהופעת בכורה. בתכנון האירוע שותפות קבוצות פעילים רבות מיפו, כולל ראשי ועדי השכונות, מנהיגים דתיים, אישי חינוך, נציגי תנועות נוער, אמנים ויוצרים. הפסטיבל ייערך בכמה מוקדים מרכזיים: בנמל יפו העתיק שייחנך לאחר תהליך ארוך של שיקום ושיפוץ; ברחובות הקסומים של יפו העתיקה. במסגרת הפסטיבל ייחנכו גם החלקים האחרונים בטיילת יפו ולאורך גן צ'ארלס קלור. בכך יושלם רצף של פארקים ושבילי הליכה הנמתחים מנמל יפו בדרום עד נמל תל־אביב בצפון.

17 - 18 ביוני, נמל יפו

 

חנוכת השביל הכחול

השביל השני מתוך שלושה, אשר יושקו בשנת המאה, נמתח לאורך קו החוף היפהפה של העיר בין נמל יפו בדרום לנמל תל אביב בצפון. השביל עובר בנקודות ציון המשקפות את מורשתה הימית והמזרח-תיכונית של העיר.

18 ביוני, לאורך חוף הים

 

תערוכת "יחי ראש העיר מאיר דיזנגוף!"

מאיר דיזנגוף ז"ל (1936-1862), שהנהיג את העיר במשך 25 שנה, נחשב לאב המייסד של תל־אביב.  אישיותו השפיעה על אופייה של העיר בשנותיה הראשונות כעיר ציונית, מערבית וליברלית. אהבתו ומסירותו לעיר העברית הראשונה הייתה טוטאלית והומשלה לא פעם לאהבת אב לילדו. תערוכה המשקפת את מערכת היחסים הייחודית ששררה בין אזרחי תל־אביב לראש העירייה המיתולוגי, תיפתח במוזיאון ארץ ישראל ותבטא מחווה של אהבה לפועלו ולאישיותו הכובשת של ראש העירייה הראשון.

תגובות
אין תגובות למאמר