כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"עיריית תל אביב מפעילה אולפנים בגני התערוכה בניגוד לחוק"

מאת: אופיר בר-זהר, דה מרקר /
27.04.2009
/ 9:40

אולפני ההפקות נגד עיריית תל אביב: כמה אולפנים טוענים כי חברת מרכז הירידים, השייכת לעיריית תל אביב ומנהלת את מתחם גני התערוכה, מפעילה במקום, בניגוד לחוק, האנגרים להפקות - כך נודע ל-TheMarker. לטענתם, השימוש בקרקע לצורך זה נעשה בניגוד למוגדר בתב"ע. בנוסף הם טוענים, כי הפעלת אולפנים היא חריגה מסמכויותיה הקבועות בחוק של חברה עירונית.

 

לפני כחצי שנה החלה החברה לבצע במתחמי ההאנגרים בגני התערוכה הפקות טלוויזיה. בין השאר צולמו במקום התוכניות "מסכים" ו"חשופים", וכעת מנהלת החברה משא ומתן על קיום הפקות נוספות, ואף מעסיקה אנשי מכירות לעניין.

 

"אם היו מוציאים מכרז על אחד ההאנגרים שישמש אולפן או מחכירים למישהו אחר - זה לגיטימי", אומר מקור באחד האולפנים, "אבל הם לא יכולים להפעיל את המתחם בעצמם, כמו שהעירייה לא פותחת סופרמרקט או חנות נעליים". מקורות בשוק הסבירו כי מתקני החברה אינם מושקעים, וכי היא מציעה תעריפים נמוכים: "הם לא חייבים בתשלום ארנונה ושכר דירה, וזאת לא חברה עסקית", אמרו.

 

בשבוע שעבר שלחה חברת אולפני הרצליה מכתב למנכ"ל מרכז הירידים, אמיר תמרי, שבו היא מפרטת את טענותיה נגד העירייה. במכתב שהגיע לידי TheMarker נטען כי הפעילות חורגת מסמכותה של מרכז הירידים כחברה עירונית ומהווה הפרה של סעיף 249 לפקודת העיריות. "גם אם החברה רשאית להשכיר שטחים, אין היא רשאית להפעיל בעצמה אולפנים ולהשכיר שטחים לתקופות קצרות לכל דיכפין", נכתב.

 

בנוסף נטען כי "הפעילות נוגדת את תוכנית בניין הערים החלה על השטח (תוכנית מפורטת מ' 2540). זאת, בין היתר, מכיוון שהפעלת האולפנים מתבצעת שלא בשטחים שהוקצו לכך, וללא היתר כדין".

 

גם חברת ההפקות מימד מתכוונת לפעול נגד הפעילות במרכז הירידים. "אנו רואים בחומרה התנהלות זו דווקא בעת הזו שתעשיית הטלוויזיה נמצאת במשבר עמוק", אומרים במימד.

 

תמרי אמר בתגובה: "פניית האולפנים לוקה בטעויות עובדתיות ומשפטיות. בניגוד לטענתם, התב"ע שחלה על מרכז הירידים מאפשרת שימושים גם כאולפני טלוויזיה ותקשורת. בניגוד לטענתם, מרכז הירידים משכיר את הביתנים למפיקים לתקופות קצרות ולא פועל בעצמו בתחום זה, אם כי החברה רשאית לכך. מאחורי טענותיהם עומד, ככל הנראה, ניסיון למניעת תחרות מסחרית ואנחנו מביעים פליאה על כך, שכן אולפני הרצליה עצמם הציעו שיתופי פעולה עם מרכז הירידים".

 

 

 

אופיר בר-זהר, דה מרקר

תגובות
אין תגובות למאמר