כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

כנס ראשון מסוגו לשילוב ויקיפדיה במערכת החינוך

מאת: ליאור ליברובסקי, ICE /
20.04.2009
/ 9:40

עמותת ויקימדיה ומכון נטוויז’ן לחקר האינטרנט יקיימו ב-3 במאי כנס ראשון בישראל של ’אקדמיית ויקיפדיה’, שיעסוק בשילוב ויקיפדיה במערכת החינוך והאקדמיה. ההשתתפות בכנס אינה כרוכה בתשלום אך דורשת רישום מוקדם באתר.

במשך הכנס, יוצגו השימושים השונים שנעשו עד כה בוויקיפדיה במערכת החינוך ובאקדמיה, באיכותה של ויקיפדיה, באמינותה ובסוד הצלחתה. בין היתר יציגו אוניברסיטת בר אילן פרוייקט בו נדרשו התלמידים כחלק ממטלה אקדמאית לכתוב ערכים בוויקיפדיה; בית הספר לחינוך בירושלים על למידה שיתופית של יהודים וערבים; ואוניברסיטת חיפה על השימוש הנרחב שעושה המגמה לטכנולוגיה בוויקיפדיה.
 
ויקיפדיה הפכה סמל להפצת תוכן חופשי ולשיתוף תוכן וידע ולפיכך יוקדש מושב מיוחד לדיון על זכויות יוצרים, על תוכן חופשי ועל הנגשת הידע ושימורו, בו ישתתף גם נציג משרד המשפטים עו"ד עמית אשכנזי

לרגל הכנס תגיע לביקור ראשון בישראל סו גרדנר, מנכ"ל קרן ויקימדיה. הקרן היא הגוף העומד ותומך במיזמי קוד פתוח רבים, שהפופולארי שבהם היא ויקיפדיה שמטרתה העיקרית לאפשר לכל אדם בעולם גישה חופשית למקורות ידע ומידע. גרדנר תקיים את הרצאת הפתיחה של הכנס אשר תסקור את פעילות הקרן וויקיפדיה ברחבי העולם. בביקורה הקצר תקיים גרדנר סדרה של פגישות עם ארגוני חינוך, אינטרנט, תורמים וקהילת המתנדבים (לו"ז הביקור הסופי נקבע בימים אלה).

שי יקיר, יו"ר ויקימדיה ישראל, עמותה רשומה הפועלת בשיתוף פעולה עם קרן ויקימדיה העולמית: "בוויקיפדיה העברית יש כיום כ-100 אלף ערכים ואנו מאמינים שהיא הגיעה לבשלות מבחינת היקף ואיכות התוכן שהיא כוללת".


"אקדמיית ויקיפדיה היא מפגש ראשוני, מתוך סדרה של מפגשים ודרכים שבהם אנו מתכוונים לפעול בכדי להפיץ ולהשתמש בידע שנצבר בוויקיפדיה העברית בחמש השנים האחרונות. במהלך הכנס נציג מספר שימושים שנעשו באופן עצמאי על ידי גורמי חינוך ונדון כיצד אפשר להרחיבם ולדון בין היתר בשחרור והפצה נוספת של תוכן חופשי בישראל".
 
ויקיפדיה, האנציקלופדיה השיתופית החופשית, נוסדה על ידי ג’ימי ויילס ב-2001. כיום היא פועלת ב-265 שפות ומכילה למעלה מ-12 מיליון מאמרים.

 

 

 

ליאור ליברובסקי, ICE

תגובות
אין תגובות למאמר