כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

רשת הפייסבוק - מעכשיו גם בעברית

מאת: דסק חדשות 'מפיק' /
24.02.2009
/ 12:02

חדשות טובות לכל האנגלופובים: הרשת החברתית הפופולארית פייסבוק מאפשרת שימוש בגרסה עברית, נוסף על הגרסה האנגלית. זאת במסגרת פרויקט תרגום האתר לשפות נוספות, בהן צרפתית, גרמנית, איטלקית, סינית וערבית.

 

העיתון 'גלובס' מדווח, כי תרגום האתר לעברית נעשה על-ידי הגולשים, באמצעות פלטפורמת תרגום שמציעה פייסבוק. לפני כשנה הכריזו מנהלי החברה, כי מטרתם היא "שפייסבוק תתמוך בכל שפות האם של המשתמשים שלנו. קיבלנו בקשות מאלפי אנשים שמעוניינים לתרגם את הרשת לשפות נוספות".

 

על מנת להפעיל את הגרסה העברית יש לבחור בתפריט המשתמש באופציה של "הגדרות" (Settings), לאחר מכן ב"שפה" (Language), ואז לבחור בשפה העברית.

 

פייסבוק בעברית יכול לסייע מאוד, מלבד האפשרות הידידותית לגלוש בשפת האם, למטרות של חיפוש חברים, שכן לא תמיד ברור כיצד מאייתים באנגלית שמות משפחה מסובכים. תרגום האתר גם יקל על כתיבת הודעות, שלרוב משתבשות בשל היעדר אפשרות לעשות יישור לימין. אולם, גלישה בשפה העברית מעידה כי עדיין קיימים באגים לא מעטים, כאשר הגרסה הנוכחית הינה גרסת בטא.

 

כיום חברים בפייסבוק כ-511 אלף גולשים מישראל, אם כי המספר האמיתי גבוה יותר, שכן ישנם משתמשים ישראליים שלא הגדירו את עצמם כישראליים ועל כן לא נספרים ככאלה על ידי פייסבוק. עכשיו רק נותר לראות האם תרגום האתר לעברית יגדיל גם את מאגר המשתמשים, ויביא להצטרפותם של אלו שנמנעים מלבקר באתרים שממשק המשתמש שלהם הוא באנגלית בלבד.

תגובות
אין תגובות למאמר
כתבות נוספות: