כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ביקורת גבולות

מאת: הדר אלוני - 'כפיים' /
13.01.2009
/ 16:40

 

IKEA המלכה

 

 

בין מותגי העל הבינלאומיים נמצאת ענקית הריהוט איקאה. החברה הוקמה לפני למעלה מ-40 שנה וכיום מוכרת את מוצריה בכ-37 מדינות, כשבבעלותה קרוב ל-300 חנויות.

 

אסטרטגיית השיווק והפרסום יוצאת הדופן של איקאה יכולה לתת השראה למנהלי מותגים מכל התחומים. בכתבה זו תמצאו דוגמאות לקמפיינים מפתיעים, צבעוניים ומאוד "קוליים", קמפיינים של גרילה, שיתופי פעולה חכמים ופרסום חוצות שחולם בגדול, מה בגדול ב-ע-נ-ק!

 

תערוכת Everyday Fabulous בני-יורק הזמינה את הציבור הרחב לראות כיצד עיצוב טוב יכול לעשות מהפך בשגרת היום המוכרת. שיתוף פעולה אמיץ מצד ענקית הריהוט איקאה הוביל לקמפיין גרילה, שכבש את כל העיר בעיצובים מרהיבים ובלתי צפויים בעליל.

 

 

 

 

 

דוגמה נוספת לקמפיין גרילה איכותי, יפיפה, שנותן השראה הוא "A little fabric makes a big differences"  בו "צבעה" איקאה את כל הרחובות בבדים ססגוניים החל בספסלי הרחוב, מושבי אופניים, פחי אשפה ומה לא?!

 

 

 

 

מקסים לראות מותגים גדולים, הבטוחים בעצמם, משתפים פעולה בדרכים שונות, במקרה שלפנינו חברה איקאה לענקית הוודקה 'אבסולוט' ויחדיו יצאו בשילוט חוצות עצום בסוהו בניו-יורק. השלט בצורת בקבוק האבסולוט המוכר נבנה כמו דירה שלמה המרוהטת במיטב רהיטי איקאה.

 

 

דרך מקורית אחרת להצגת המסר שאיקאה מרהטת את כל הבית קומפלט, היא פשוט להביא את כל החדר באריזה אחת. כך תלתה איקאה ממנוף ענק בקופנהגן, חדר שלם ארוז בארגז עם ריצפה שקופה "להצצה".

 

 

עוד רעיון מדליק ומקורי, שמגיע לכל מקום ואתר -  חדר תצוגה על גלגלים בעל חלונות שקופים שנוסע בכל רחבי ארה"ב.

 

 

לקראת השקת חנות איקאה ביפן, הקימה איקאה את מוזיאון הרחוב המרשים –
Ikea 4.5 Museum  . 14 חדרי התצוגה של מוזיאון הרחוב פוזרו לאורך הרחוב הראשיIcho-Namiki street  ב Aoyama, וכללו עיצובים עדכניים מהמחלקות השונות בחנות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לסיום, הדובדבן שבקצפת, לכבוד יום ההולדת ה 40 (מי סופרת...) הפכה איקאה את מבנה חנות הדגל בשטוקהולם לעוגת קצפת ענקית והזמינה את כל עוברי האורח לחגוג עימה, הנה תמונת לפני ואחרי...

 

 

 

 

 

הכותבת הינה סמנכ"ל קריאייטיב בחברת 'כפיים'.

תגובות
אין תגובות למאמר
כתבות נוספות: