כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ביקורת גבולות

מאת: עופר שיטרית - 'כפיים' /
28.10.2008
/

מצעד של מותגים

 

 

שאלת טריוויה : מהי פעילות הקד"מ הגדולה ביותר בעולם?

 

שלושה מיליון משתתפים, 44 מיליון צופים בשידור חי - אלו הם רק חלק מהנתונים המדהימים של פעילות השיווק החוויתי הגדולה ביותר בעולם - מצעד חג ההודיה של מייסי'ס במנהטן (Macy's Thanksgiving Parade).

 

 

ביקורת גבולות

 

ב – 27 בנובמבר השנה יתקיים מצעד חג ההודיה של מייסי'ס זו השנה ה - 82. תזמורות הצעידה הטובות ביותר בארצות הברית, מופעים ווירטואוזים, קבוצות ילדים ונוער ייחודיות, כוכבי קולנוע, טלוויזיה ומוזיקה, תלבושות ותחפושות מרהיבות, ומעל הכול -  עשרות בלוני הליום עצומים ומדהימים של דמויות הסרטים והטלוויזיה הפופולאריות ביותר.

 

 

ביקורת גבולות

 

 

 

קצת היסטוריה ועובדות

 

בשנת 1924 ארגנו עובדי מייסי'ס מצעד תחפושות במנהטן בו כיכבו דמויות חיות מגן החיות בסנטרל פארק. ההצלחה הייתה גדולה והנהלת מייסי'ס הכריזה כי היא מתכוונת להפוך את המצעד למסורת שנתית.

 

בלוני ההליום הראשונים הופיעו במצעד של 1926, אך למרבה הצער התפוצצו מעל בנייני מנהטן כשהופרחו אל על. בשנה שלאחר מכן, שוכללו הבלונים כך שיוכלו לרחף מספיק ימים ואף צורפו פתקאות המציעות פרסים למחזירי הבלונים למייסי'ס.

 

 

 

ביקורת גבולות

 

 

בשנת 1934 חברו אולפני "וולט דיסני" למצעד של מייסי'ס והשיקו בלון מיקי מאוס ענק. ההפסקה היחידה של המצעד הייתה במשך 3 שנות מלחמת העולם השנייה (42-44), כל הגומי וההליום של הבלונים נתרמו למאמץ המלחמתי.

 

משנת 1947 ועד היום המצעד מועבר בשידור חי ב-  NBC. בשנת 1979 זכה השידור הטלוויזיוני והמצעד בפרס האמי על "הישג מעל לכל דמיון".

 

 

 

ביקורת גבולות

 

כיום, מגיעים בלוני הענק המתנפחים לגובה של 15 מטרים ומיוצרים בסטודיו המצעד של מייסי'ס שמתכנן, מעצב ובונה אותם במיוחד לאירוע השנתי.

 

 

ביקורת גבולות

 

 

הדמות שהופיעה הכי הרבה במצעדים והיא הפופולארית ביותר היא דמותו של סנופי.

 

 

ביקורת גבולות

 

 

 

4000 מתנדבים טורחים במשך חודשים לקראת המצעד המהווה אבן דרך בתרבות האמריקאית, בכלל והניו-יורקית, בפרט. זהו מסלול של 4 ק"מ היוצר חוויה בלתי נשכחת בעוצמתה.

 

תעשיית מליארדים של טלוויזיה, קולנוע ומרצ'נדייז מקדמת את כוכביה באמצעות מצעד חג ההודיה של מייסי'ס - משרק, הלו קיטי, פיקצ'ו וסנופי דרך m&m, ספיידרמן וקרמיט הצפרדע, ועד השפן של אנרג'ייזר, דורה, מקדונלד'ס ומיקי מאוס - כולם היו וכיכבו שם.

 

 

ביקורת גבולות

 

 

 

קוקה-קולה, באחת מהפרסומות המושקעות ביותר שנוצרו אי-פעם, השיקה בסופרבול האמריקאי פרסומת בה מופיעות 3 דמויות בלונים שלmacy's parade  המשתחררות מכבליהן ורודפות אחר בקבוק קוקה-קולה מעל קו הרקיע עוצר הנשימה של ניו-יורק.

 

בימים אלו כשכולם מספידים את ניו-יורק ומחפשים את בירת העולם החדשה, אני מציע לעצור לזמן קצר, להתבונן וללמוד איך עושים שיווק עם עוצמה, שיווק שרק ניו-יורק מסוגלת לייצר, 82 שנים ברציפות.

 

  

ביקורת גבולות

 

ביקורת גבולות

 

 

הכותב הינו מנכ"ל חברת 'כפיים'

תגובות
אין תגובות למאמר
כתבות נוספות: