כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מועדון הקולוסיאום הושק הבוקר וייפתח רשמית בנובמבר

מאת: יוסי חטב, חדשות 'מפיק' /
15.09.2008
/ 15:00 (עדכון אחרון)

אחרי כ-15 שנה שבהן עמד בשיממונו כגוש אדריכלי מגושם בליבה של כיכר אתרים המוזנחת, נפתח הבוקר למוזמנים מועדון הקולוסיאום המיתולוגי.

 

טייקון חיי הלילה, חיים פנחס (ה'דום', 'המרפאה', ה'נייט' ועוד), רכש את המקום והפך אותו למועדון חברים סגור ואקסלוסיבי מאוד – שונה בתכלית מייעודו המקורי בשנות השמונים והתשעים. מי שחשב שהפורמט החדש של הקולוסיאום הולך להיראות כמו המגה קלאבים והברים הסליזיים שניהל פנחס בעברו, כנראה שתה קצת יותר מדי וודקה-רד-בול.

 

המועדון נמצא בימים אלה בהרצה "שקטה", ופתוח יומיים בשבוע בלבד. בתחילת חודש נובמבר יושק רשמית.

 

קשה להתעלם מכך שבועת האריסטוקרטיה הזאת חריגה בסביבתה הנטושה, כיכר רפאים שאפילו הבחירות הקרובות לראשות עיריית תל-אביב לא גרמו לפוליטיקאים לשפר את חזותה, שלא לדבר על הברים הקטנים שפועלים בה מזה חודשים, ולא מאוששים את עליבותה. פנחס מודע לבעייתיות, והביע תקווה שרון חולדאי, ראש העיר, ימצא לנכון לתחזק את האיזור, לפני או אחרי הבחירות. 

 

חיים פנחס, בעלי הקולוסיאום

פנחס. "ביטחון עצמי". (יוסי חטב)

 

פנחס מצהיר במפורש, שה'בייבי' החדש שלו מיועד ל"מצליחנים", כלשונו, שלא מתביישים ליהנות מהחיים הטובים, "אנשים עם ביטחון עצמי" שיכולים להרשות לעצמם. ולראיה, מי שירצה לבקר במקום, יצטרך להיפרד (תחזיקו חזק) מ-6,000 שקלים לשנה ליחיד, או 8,000 שקל לזוג. פתחתם את הארנק ושילמתם? אחרי שנכנסתם למקום תצטרכו לשלם בנפרד על השתיה והאוכל שתזמינו. לא זול.

 

ועדת קבלה, שזהות חבריה נשמר בסוד "כדי למנוע פרוטקציות וכאלה", מסננת את בקשות החברות בהתאם לקריטריונים. פנחס מסרב למסור כמה חברים נרשמו עד כה למועדון, אך ציין כי הרשימה לקראת סגירה. אגב, הקיבולת המקסימלית של הקולוסיאום היא 220 איש בלבד.

 

"כשהייתי ילד לא הכניסו אותי למועדונים", אמר פנחס הבוקר לעיתונאים ולאורחים, "היום הגעתי לנחלה. הגעתי למקום שיש לי בו את הזכות לפתוח מועדון לאנשים עשירים ו'אשירים' מלשון אושר, עם ביטחון עצמי. הקולוסיאום הוא מקום למנצחים. הוויז'ן שלי הוא לראות אותם מתמנגלים ומתמסחרים, וכך מתקדמים ויוצרים עוד מנצחים".

 

 הקולוסיאום

(צילום: מור - סטודיו חמוצים)

 

הקולוסיאום

(צילום: מור - סטודיו חמוצים)

 

בתוך המועדון, שהוא למעשה בר-מסעדה, מפוזרים שלושה ברים גדולים בשתי קומותיו, ספות, שנדלירים, שולחנות מעוצבים, כריות, כונניות ועוד. בקומתו העליונה מצוי טרקלין VIP, שם ניתן לקיים אירועים ומסיבות פרטיות עד ל-20 אורחים שאינם חברי המועדון. בר פרטי נפרד יפעל במתחם, ותפריט מיוחד יותאם לדרישות המזמינים.

 

פנים המועדון עוצב על-ידי האדריכלים אורי בן-דרור ומיכאל אנקווה, בעלי סטודיו MU (ראו צילומים). "כשקיבלנו את הפניה לתכנן מועדון במבנה הקולוסיאום ראינו מול עיננו שני דימויים שהובילו אותנו בחשיבה התכנונית", אומרים השניים. "האחד הוא מבנה וילדה הוליוודית הממוקמת בנקודת תצפית ומשקיפה מקצה ההר אל העיר, עשויה בטון וזכוכית. השני הוא חלל אלטרנטיבי שיהווה לובי גדול ומכובד למלונות הרבים שנמצאים סביבו.

 

"עיצוב הפנים החדש", הוסיפו האדריכלים, "מנהל דיאלוג עיצובי עם מעטפת המבנה – ישן מול חדש, מחוספס מול אלגנטי, בטון וברזל מול שיש וקטיפה. צורת המבנה העגולה הובילה אותנו לתכנן מקום שהחוויה בו היא בתנועה. העיצוב לקח את ההשראה שלו ממועדונים אקסלוסיביים ברחבי העולם". בעיצוב פריטי הריהוט נעשתה עבודה משותפת עם המעצב אריק בן-שמחון ופנחס עצמו.

 

הקולוסיאום מחזיק שני שפים – טל ומעיין צח-כהן, שהגיעו לאחר שהות בת כמה שנים בסן-פרנסיסקו. מחירי מנות הגורמה שבתפריט, אגב, נעים בין כמה עשרות שקלים למנות ראשונות וקינוחים ועד לכ-150 שקלים למנת פילה בר או סלמון.

 

 

 

(צילומים: יוסי חטב; מור- סטודיו חמוצים)

 

הקולוסיאום

 

הקולוסיאום

 

הקולוסיאום

 

הקולוסיאום

 

הקולוסיאום

האדריכלים אורי בן-דרור ומיכאל אנקווה

 

היחצ"ן רני רהב

 

 

 

 

תגובות
התקבלו 9 תגובות
1.  נובורישי
2.  על מה?
3.  מר פנקס היקר
4.  דווקא אתה- שלא הכניסו אותך למועדונים!
5.  חבל
6.  אחד שגדל על המקום הזה.בן 39
7.  מסקרן
8.  סלקצית כניסה
9.  רועי
כתבות נוספות: