כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פינת הביזאר: פסטיבל הגמלים באבו-דאבי

מאת: דסק חדשות, פורטל מפיק /
09.04.2008
/ 15:28

הסיפור המוזר הבא מוגש כמחווה לבני ישראל שהסתובבו במדבר 40 שנה על גבי גמלים, ולא חשבו לעשות מזה כסף.

 

אי שם, בלב ליבו של המדבר והישימון, שוכנת לה נסיכות האיסלאם העשירה דובאי. אולם למרות האושר, העושר והתדמית הקפיטליסטית-מודרנית שבכוחו של הכסף לגרום, החליטו שם לחזור למקורות הקמאיים והמסורתיים. מסתבר ששימור אורח החיים הנוודי במדינה חשוב להם יותר.

 

התאגדו להם כמה מפיקים עטורי כאפיות וגלאביות, ויחד הרימו את פסטיבל הגמלים מאזיין דהאפרה. השתתפו בו יותר מעשרת אלפים גמלים שהתחרו על פרס כספי. הגמלים התחרו במספר קטגוריות, כגון גיל וצבע עור.

 

 

נאקה ב-2.7 מיליון דולר

 

הזדעזעתם מתחרות מלכת היופי של הפרות שהתקיימה בחורף בגני התערוכה? שימו לב לזה: חמישה שופטים העריכו בנפרד את אורך צוואר הגמלים, גודל הראשים, שפתיים, אפיהם, הדבשות, הרגליים וכפות הרגליים. מה יש לומר – אפילו בתחרות מלכת היופי אין קריטריונים כאלה.

 

וכך נמשכה התחרות תשעה ימים. הפרסים בתחרות נתרמו על-ידי בני המשפחה השטלת באבו-דאבי, שאירגנה את התחרות במטרה לשמור את אורח החיים הנוודי, כאמור, ואת התרבות העממית ששלטה במדינה במדברית לפני שהתגלה באזור נפט בשנות ה-60.

 

וזה לא הכל. נסיך הכתר של הממלכה, שייח' חמדן בן מוחמד בן ראשיד אל-מקטום, רכש נאקה בסכום עתק של 2.7 מיליון דולר. במהלך התחרות רכש השייח' גמלים נוספים בשווי 4.5 מיליון דולר.

תגובות
אין תגובות למאמר
כתבות נוספות: