כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אסקפיזם, אדרנלין וגיבוש

מאת: מערכת מפיק /
26.04.2017
/ 13:09

לפני כמה שנים החל לשטוף את ישראל גל חדרי הבריחה. בשנתיים הראשונות אפשר היה למנות אותם על יד אחת. וכיום הם מונים מאות. הדבר הפך ממש לבילוי מיינסטרימי - פרטי או עסקי. מתחמים אלה הפכו למורכבים, מעוצבים ומספקים חוויות בילוי מודולריות.

הבסיס זהה בכולן: קבוצת שחקנים מוכנסת לחלל סגור ועליהם ויש להם שעה בדיוק להיחלץ משם. רק סיפור המסגרת משתנה – כיד הדמיון הטובה. חברי הקבוצה ימצאו רמזים, יפצחו תעלומות ועוד. 

חשוב לציין כי לא כל חדרי הבריחה מסוגלים לארח קבוצות של יותר מ-30 אנשים ולא כולם מצוידים בחדרים המכונים "דור 4" (מצוידים בתפאורה ובעזרי מולטימדיה מהמתקדמים ביותר).

 "אניגמה" – מתחם של חדרי בריחה ומציאות מדומה הוא מתחם חוויתי כזה המספק מגוון חדרים שונים כולם "דור 4". כל חדר טומן בתוכו סיפור אחר, תפאורה אחרת וחידות שונות והם מתאימים לאירועים של עד 80 מוזמנים!. אם תרצו לקבוצה גדולה אף יותר גם לזה יש מענה.

"מדובר ברכבת הרים של רגשות לאורך 60 דקות שלמות", מספר לנו שימי אלימלך, מבעלי המקום.  "כל החדרים מעוצבים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. לא משנה מאיזה חדר תבחרו לברוח – תחוו עוצמות בלתי נשכחות".

כל מנהלת רווחה או משאבי אנוש יודעת היום שלאירועי עובדים, ימי כיף של חברה יש ערך רב בעיקר בגלל האפקט המגבש. אבל בפועל לא כל פעילות היא באמת מגבשת ולעתים מנציחה היבדלות בין קבוצות. 

בחוויה כזו של קבוצה בחדר בריחה אין ברירה. זו פעילות קבוצתית בהגדרתה ועבודת הצוות היא חיונית. תהיו חייבים ללמוד לחשוב ביחד ולקבל החלטות משותפות. 

במקום קיימים גם מתחמי מציאות מדומה – VR וניתן לשלב בין הפעילויות ולספק לקבוצה ערך מוסף רב של כיף, יציאה מהשגרה וריגוש יחד עם ערכים מעשירים של שיתוף פעולה, סיעור מוחין וכבוד לאחרים. דינמיקה קבוצתית של ממש באווירה מעוררת חושים.

תגובות
אין תגובות למאמר