כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"לשנות באמת, לגעת בעובד"

מאת: מערכת מפיק /
25.04.2017
/ 09:00

ריבי ברוך, HR PARTNER בחברת הייטק גלובאלית, משתפת בחוויות מהמקצוע אותו היא תופסת כדרך לגעת באנשים ולייצר תהליכים.

מה עושה HR PARTNER

"התפקיד שלי בחצי השנה האחרונה הוא בעיקר ייעוץ ולווי מנהלים בעולמות התוכן של משאבי אנוש, החל מתהליכים רוחביים של הארגון, דרך ליווי המנהל בתהליכי חיי עובד, הקמת צוותים, פיתוח ארגוני, ייעוץ ארגוני ועד רמת החלק הלוגיסטי של משאבי אנוש".

תפקיד משמעותי קודם?
"מנהלת משאבי אנוש במכבי שירותי בריאות, בי"ח שיקומי בית בלב (12 שנה)"

מה המוטו המקצועי שלך?
"משפט שמלווה אותי עוד מימי התיכון ועדיין: 'כל מי שיש לו מה, יוכל לעשות כמעט כל איך' (ניטשה)"

רכשת השכלה פורמלית בתחום?
"בוודאי: תואר שני במשפטים, תואר ראשון במדעי ההתנהגות, הנחיית קבוצות, גישור. מכיוון שהלימודים שלי התמקדו במדעי ההתנהגות, בהנחיית קבוצות בארגונים, הם תרמו להבנה שלי, להתנהלות המקצועית שלי וליכולת שלי לפתח וליזום. משאבי אנוש זהו תחום שעוסק באנשים, אנשים הם דבר מורכב ומתפתח ולכן כל למידה תורמת ומשמעותית לתפקיד וליכולת האימפקט שאני יכולה לתת לארגון, למנהלים ולצוותים".

מה "עושה לך את זה" בעבודה?
"לגעת באנשים, היחשף  לסוגי אנשים, לתהליכים שהם מייצרים ולעבור איתם ביחד חוויות.
אני מאמינה שמשאבי אנוש זה מקצוע, זהו תחום שחוצה ארגונים, מנהלים ואף אוקיינוסים. עברתי במהלך הקריירה שלי תהליך אישי ומקצועי מרתק ומורכב לעיתים".

אם היה לך תקציב בלתי מוגבל לאירוע חברה מה החלום הרטוב שלך?
"סופ"ש ארוך בחו"ל שכולל נופש, טבע, הרצאות השראה, הרבה מוטיבים של גאוות יחידה, העברת מסרים גלויים וסמויים של חזון הארגון, ערכי הארגון ובסיום טקס מרשים של עובדים מצטיינים/צוותים מצטיינים/מחלקה מצטיינת".

פרגני לעצמך
:
"גאה ברגעים אישיים עם עובדים שהרגשתי שבאמת שיניתי משהו אמיתי, שהשארתי את חותמי, שתרמתי מעצמי, כל מקרה כזה מבחינתי הוא היכל התהילה המקצועי שלי".

פדיחת על?
"סיטואציה שאקח אותה איתי תמיד, במקום עבודה הקודם ארגנתי לעובדים יום כיף שכלל גם עיסוי בספא. היום היה מאד מוצלח וקיבל הדים חיוביים מאד. יחד עם זה, אחת העובדות שהיא גם חברה טובה, ככל הנראה בגלל העיסוי נפגעה בעמוד השידרה, ולאחר תהליך רפואי ארוך שבו השתדלתי ללוות ולהיות שם בשבילה, שכלל ניתוח גב מסובך, והחלמה ארוכה וכואבת, היא החלימה. אבל מבחינתי זו נקודה בקריירה המקצועית שלי שלא אשכח לעולם".

ימי גיבוש - אכן תורמים לפריון העבודה?
"יום גיבוש, כשהוא חלק מתהליך, הוא חשוב ביותר. צוותים נבנים קודם כל על היכרות בינאישית, על גיבוש, על חברות (גם אם חברות של עבודה), זה נותן אפשרות לפתיחות במקום נייטרלי דבר המאפשר שיחות וסיטואציות שלא היו קורות במקום העבודה עצמו".

 

עצה לקולגות?
"להיות אתם וללכת עם הניסיון והלב, ובעיקר גם במצבים קשים ומורכבים – להיות אנושיים ולדבר בגובה העיניים".

תגובות
אין תגובות למאמר