כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הג'אז בירושלים

מאת: /
15.11.2016
/ 17:00

לאחר הצלחתו הגדולה של פסטיבל הג'אז הבינלאומי הראשון בירושלים ב-2015, ממשיך הפסטיבל לשנתו השנייה - עם אמני הג'אז המובילים מהארץ והעולם - הקולות שמעצבים את הסצנה העכשווית. הגלריות שברחבי מוזיאון ישראל יתמלאו בצלילים ובצבעים, שילוב מעורר השראה בין מוזיקת ג'אז על כל גווניה לאמנות רב תחומית.

חמש הפקות מקור המיוחדות לפסטיבל, מופעים מפתיעים וחד פעמיים שיפרצו ללא פרסום בפינות שונות במוזיאון (אתם תדעו איפה, אבל לא תדעו מי), כיתות אמן וג'אמים לתוך הלילה. בין המשתתפים: ריקי לי ג'ונס ופרויקט "לא סטנדרטים", ג'ף באלרד, ג'ייסון לינדר, מארק טרנר, TOO MANY ZOOZ, ענת פורט, אילן סאלם, רביעיית אבישי כהן, מופע מחווה ענק לאב המייסד של האוונגרד בישראל הרולד רובין, שיתופי פעולה בין יבשתיים ועוד... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פסטיבל הג'אז ירושלים, מבית היוצר של פסטיבל ישראל, בניהולו האמנותי של החצוצרן  הבינלאומי אבישי כהן, יוצא לדרך בשנית. אמני ג'אז בינלאומיים, ישראלים, ושילובים חד פעמיים ביניהם, ימלאו את גלריות האמנות של מוזיאון ישראל במופעים מרהיבים.

המפגש בין המוזיקה לבין האמנות מאפשר התכתבות מעניינת ומעשירה בין השתיים, תוך שהן שואבות השראה זו מזו ומשרות אווירה מיוחדת על פני הפסטיבל. המוזיקה תציע פרשנויות מודרניות לצד סטנדרטים מוכרים, מופעי פריצה מפתיעים ושילובים יצירתיים, סוחפים ולא צפויים בין משתתפי הפסטיבל, מופעי בכורה של הרכבים אורחים והפקות מקור מיוחדות לפסטיבל. מדי ערב, בתום הפסטיבל, יתקיימו ג'אמים חופשיים בצוללת הצהובה .

איל שר, מנכ"ל הפסטיבל: "פסטיבל הג'ז הבינלאומי הראשון בשנה שעברה היה קסום ומוצלח מאוד, ואנחנו עמלים במרץ על המהדורה הבאה - מחכים בקוצר רוח להביא בפני הקהל את תכנית אמנותית מלהיבה, ולחוות יחדיו את מיטב אמני הג'אז ,באווירה המיוחדת של הגלריות המרהיבות במוזיאון ישראל."

אבישי כהן המנהל האמנותי של הפסטיבל: "האכסניה המיוחדת של מוזיאון ישראל מאפשרת אינטימיות, ואת היווצרותו של חיבור חד פעמי בין האמנים, ובין האמנים למקום ולקהל. בחרנו השנה אמנים שיודעים להוביל את חוויית ההופעה לגבהים אדירים, אמנים יוצרים שעושים מוזיקה ללא פשרות - עם אמירה אישית ונשמה גדולה ואמנים שמעצבים את העתיד של סצנת הג'אז העכשוית, יודעים מאיפה הג'אז מגיע וסוללים את הדרך בה הוא מתקדם. התכנית האמנותית מורכבת מסגנונות שונים שמרכיבים את עולם הג'אז, והעולמות המוזיקליים שמתכתבים עימו".

"פסטיבל הג'אז ירושלים" הנו פרויקט דגל בינלאומי של פסטיבל ישראל, פרי שיתוף פעולה של הפסטיבל עם הצוללת הצהובה ומוזיאון ישראל - שלושה מוסדות עוגן יוקרתיים ומוערכים, עתירי ניסיון בניהול, הפקה וייבוא תרבות איכותית מרחבי העולם. הפסטיבל מתקיים בסיוע הקרן לירושלים, התומכת בפרויקטים שונים בתחומי תרבות קהילה ודו קיום בירושלים, קרן ברכה, עיריית ירושלים, מנהל תרבות ומשרד החוץ, מכון התרבות הרומני, ומכון התרבות הצרפתי.


הפסטיבל יתקיים בימים רביעי-שישי 14-16.12.16  
פתיחת השערים - מדי ערב בשעה 18:30 ובשישי החל מהשעה 10:30 בבוקר.

גם השנה שם הפסטיבל דגש על מחירי כרטיסים נוחים, המאפשרים לכל שוחר תרבות לקחת חלק:

כרטיס יומי :
לכל המופעים בגלריות:  105 ₪ / 85* ₪  
לכל המופעים בגלריות ולמופע אודיטוריום אחד:   155 /130* ₪
לכל המופעים בגלריות ולשני מופעי אודיטוריום:  205 / 170* ₪

*ההנחה תינתן למנויי המוזיאון, סטודנטים, חיילים וגמלאים

כרטיס זהב: כניסה לכל המופעים בשלושת ימי הפסטיבל, בגלריות ובאודיטוריום, בעלות של 465 ₪

פתיחת דלתות האודיטוריום חצי שעה לפני תחילת המופע. המקומות אינם מסומנים.

למידע נוסף ורכישת כרטיסים: JerusalemJazzFestival.org.il
(ובקופות הפסטיבל במוזיאון ישראל לפני תחילת המופעים, במידה ונותרו).

תגובות
אין תגובות למאמר