כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מה הקשר לאירועים? כל הקשר לאירועים!

מאת: גילי יעקב /
04.07.2016
/ 15:00

עונת האירועים באתר מפיק

עונת הקיץ בישראל הינה העונה החמה של האירועים. אירועי זמר ובידור גדולים, פסטיבלים בכל קצוות הארץ וגם קייטנות בערים השונות – כולן נערכות בקיץ והופכות אותו לחוויה בלתי נשכחת. מאחורי האירועים המשתקפים בפני הקהל או המשתתפים כמוצר מוגמר, ישנו מערך שלם הדואג להצלחתו וטיבו של האירוע. חלק נכבד בהצלחה של אירוע נמדד בתקשורת טובה בזמן אמת, ועל מנת לקיים תקשורת שכזו, ישנו צורך באמצעי קשר שונים המאפשרים תקשורת בין כל הגורמים המעורבים באירוע – החל ממדריך הקייטנה, דרך נהג האוטובוס המסיע משתתפים לאירוע משפחות, ועד למפיק בפועל של האירוע.

אילו סוגי מכשירים מסייעים לתקשורת באירוע?

על מנת לדאוג לתקשורת טובה ורציפה בין מארגני האירוע, כיום ישנו שימוש נרחב במספר אביזרים אשר הפכו להיות אביזרי חובה בכל אירוע. ראשית, מכשירי קשר. מדובר על אביזר בסיסי שבלעדיו יהיה קשה מאד לנהל את האירוע ולתקשר עם כל הגורמים הנמצאים בנקודות שונות ומפקדים על איזורים שונים באירועים. ישנה חשיבות גדולה לטיב מכשירי הקשר ועל כן חשוב לבחור במכשירים חזקים ואמינים בעלי סוללה חזקה. זיכרו – באם ומכשיר הקשר כושל בזמן אמת, גם האירוע יכול ליפול. מכשירי קשר לאירועים הינם הבסיס התקשורתי באירועים וחשוב להעניק תשומת לב גדולה בבחירתם.

מכשירי קשר

באירועים הנפרסים על פני כמה מקומות גאוגרפיים בארץ, כגון טיולים או אירועי "כוכב", מומלץ להצטייד לצד מכשירי הקשר גם במירסים, שתכליתם ליצור מעגל תקשורת יציב ורציף בין הגורמים המעורבים בהפקה שאינם נמצאים באותו מקום פיסי נתון באותה העת. בעת שהמפיק בפועל נמצא באיזור האירוע, ובדרך אל המקום אוטובוס של אורחים, ישנה חשיבות בתקשורת על מנת לתאם שעות הגעה, שערי כניסה ואשרות במידת הצורך. שימוש במירסים מייתר את השימוש במכשירים סלולריים, מה שישמור לכם על הסוללה ועל הרשת. 

אביזר חשוב לא פחות הוא הלפטופים – מחשבים ניידים. באירועים רבים ישנו סוג של חמ"ל אשר מהווה מערך שליטה ובקרה על גורמים רבים באירוע. כיום, כל מערך הבקרה מתחילתו ועד סופו מתנהל על ידי מחשבים ניידים ועל כן חשוב להצטייד במחשבים טובים ואמינים שישמשו אותנו לכל אורך האירוע. בנוסף, חשוב לזכור שמחשב נייד ללא אינטרנט לא תמיד יוכל לשרת אותנו, ועל כן ישנה חשיבות גדולה בנטסטיקים - מודם נייד המאפר גלישה אלחוטית. חשוב לא לסמוך על רשתות אלחוטיות הנמצאות בסביבת מקום, אלא להצטייד במכשיר חיבור לאינטרנט המאפשר לכם התניידות ממקום למקום ללא תלות ברשתות מקומיות.

מחשבים ניידים

כללי הזהב להצלחת האירוע

הצטיידות במכשירי הקשר השונים הינם הבסיס להצלחת האירוע, אך למען הצלחתו בפועל חשוב להערך בהתאם ולדאוג למספר דברים טרם האירוע. ראשית, מכשירי הקשר ברובם הגדול פועלים על סוללות, כך שמומלץ להטעין את כלל המכשירים ערב קודם על מנת לוודא תקינותם. בנוסף, חשוב להצטייד בסוללות רזרבה, המעניקות גם שקט נפשי וגם מענה חיוני בעת הצורך. על מנת להקל את עבודת הצוות, ציידו אותם באוזניות אשר דרכן יהיה קל יותר לתקשר ולעשות מספר דברים בו זמנית. אל רשימת הבדיקות המקדימות הוסיפו לכם לוודא כי ישנה עמדת טעינת חשמל עבור המחשבים הניידים, שגם אותם מומלץ להטעין לסוללה מלאה טרם הגעתכם אל האירוע.

נט סטיק

הקייטנות – אירוע הקיץ הרשמי

עבור ילדים רבים החופש הגדול הינו השיא שבשנה. לצד החופשה מהמסגרות החינוכיות, ניתנת להם ההזדמנות למלא מצברים במסגרות לימודיות באווירה קצת אחרת, חוצת שיגרה, בחסות הקייטנות. עם הרשמת הילדים לקייטנות, מופקדת האחריות על בטחונם בידי מדריכי הקייטנות. בקייטנות רבות יוצאים לטיולי שטח, בעת שכל קבוצה מתמקמת לפעילות באיזור שונה. חשוב לדאוג למערך תקשורתי זמין ורצוף בין מדריכי הקייטנות וצוות האבטחה. תקשורת רציפה וזמינה הינה חיונית והכרחית ועל כן חשוב לאבזר את הסגל בכללותו במכשירים השונים.

המידע באדיבותה של חברת טליסול – כל מה שקשור לתקשורת, המספקת השכרת ציוד תקשורת ואת מגוון מכשירי הקשר לאירועים, החל מקייטנות ואירועי משפחה ועד אירועים גדולי מימדים בקנה מידה ארצי.

תגובות
אין תגובות למאמר