כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

טרנד חדרי בריחה – יוצאים מהחדר ועוברים לרחוב!

מאת: גילי יעקב /
01.06.2016
/ 10:00

אחד הטרנדים הכי חזקים היום בתחום פעילויות הגיבוש הוא פעילות חדרי בריחה. אין ספק שהקונספט מאחורי החדרים הללו הוא מרגש, מלהיב ולא בכדי חדרי הבריחה צצים בכל מקום בארץ כפטריות אחרי הגשם. אך כמו שאומרים, אליה וקוץ בה.. חדרי הבריחה הללו מתאימים רק לקבוצות קטנות של עד 5-6 משתתפים.

כיצד ניתן להביא את החוויה לקבוצות גדולות יותר ולייצר יום גיבוש ייחודי ומקורי לעובדי החברה? הפתרון הוא פשוט –לפרוץ את גבולות החדר, להוציא את החדר לרחוב, או בקיצור: משחק אורבני בסגנון חדר בריחה!

חדרי הבריחה – על מה בדיוק מדובר?

למי שעדיין לא התנסה, פעילות חדרי הבריחה מכניסה את המשתתפים לתרחיש דמיוני, בו עליהם לחקור תעלומה מסוימת כגון פיענוח מקרה רצח מסתורי, מציאת הדרך למטמון אבוד, בריחה הירואית ממחשכים ועוד. על מנת להפוך את הפעילות למותחת, מאתגרת ומרגשת, ניתן זמן קצוב לפענוח התעלומה ואפשרות לפתרון אחד בלבד. בדרך אל פתרון התעלומה, מתמודדים המשתתפים עם חידות, רמזים וסימני דרך שתכליתם לקדם את המשתתפים במסע. ללא השלמת כלל המשימות לא יהיה ניתן לפצח את קוד המשימה, כך שישנה התרגשות גדולה, לחץ חיובי ורצון לנצח.

פעילות חדרי בריחה מבית "ברחובות שלנו"פעילות חדרי בריחה מבית "ברחובות שלנו"

מה זה משחק אורבני?

המשחק האורבני לוקח למעשה את המרחב העירוני והופך אותו ללוח משחק, וככזה,  הוא מתאים מאוד כפעילויות גיבוש ורווחה. גם במשחק המתקיים בעיר ניתן להשתמש בעקרונות "החדר"-  רק לקיים אותם בחוץ, במציאות האמתית של החיים.... עם העתקת הפעילות אל המרחבים האורבניים, ניתן ליצור משחק ענקי אשר לוקחים בו חלק גם קבוצות גדולות של עד כ-100 משתתפים! יצירת משחק גדול משתתפים מאפשר חלוקה לקבוצות, כך שמדובר על פעילות מאתגרת ומגבשת, היוצרת תחרות חברית בין הקבוצות המשתתפות.

יוצאים מהחדר לעולם האמיתי....בואו לשחק בשעות הדמדומים

מעבר לכמות המשתתפים הגדולה המעצימה את תחושת החוויה, חודשי הקיץ מאפשרים שהות נעימה תחת כיפת השמיים. עם קיום הפעילות סביב שעות השקיעה, מתקבלת תפאורה אפלולית ומסקרנת התורמת לאווירת המתח, האתגר והמסתורין שבפענוח הסיפור. אורך הפעילות הינו כשעתיים שלמות, המעניקות לכלל המשתתפים חוויה בידורית - אקסטרימית, מלאה בכיף ואדרנלין.

מאחר ומדובר בחלל אורבני, ניתן למתוח את החוויה לקצה ולהפוך אותה למרגשת ומוחשית עוד יותר. בעוד הפעילות בחדר סגור מוגבלת במערך הלוגיסטי, כשמשחקים בחוץ - השמיים הם הגבול. בפעילויות אורבניות רבות מושתלים אנשי צוות המשתתפים בפעילות. לכאורה הם נראים כעוברי אורח תמימים, אך שהותם אינה מקרית כלל! הנוכחות שלהם הינה רמז אשר יש לשים אליו לב - כל הדרך אל פתרון התעלומה וניצחון במשחק.

 פעילות חדרי בריחה מבית "ברחובות שלנו"פעילות חדרי בריחה מבית "ברחובות שלנו"

 

גם מעבר ל"פאן פאן פאן"

המשחק בנוי בצורה כזו שבמהלך הפעילות נוצר שיח, עזרה הדדית, חשיבה משותפת ותחושת שותפות – כך שליכוד וגיבוש מגולמים בפעילות בצורה נוכחת. פעילות בסגנון "חדרי הבריחה" קצובה בזמן, כך שמדובר על התחלה וסיום משותפים של הפעילות עבור כל הקבוצות המשתתפות.  עם חזרת העובדים ביום המחרת לשגרת העבודה, תופתעו לגלות חברויות חדשות, שיח מחויך בין העובדים על הפעילות המהנה, ובעיקר ציפייה ליום הגיבוש בשנה הבאה...אז, צאו לשחק !!!

"ברחובות שלנו" הינה חברה המתמחה בהפיכתו של המרחב האורבני ללוח משחק מאתגר. בין פעילויות החברה תוכלו למצוא משחקים אורבניים בסגנון חדרי הבריחה, חוויות שוק, משחקי משימות מקוריים, סדנאות למידה שונות ומשחקי פרמיום הנבנים במיוחד על פי הזמנת הלקוח. 

 

פעילות חדרי בריחה מבית "ברחובות שלנו"פעילות חדרי בריחה מבית "ברחובות שלנו"

תגובות
אין תגובות למאמר