כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מעשים טובים בעולם האירועים? לא רק ביום המעשים הטובים!

מאת: גילי יעקב /
21.03.2016
/ 18:00

 לכבוד יום המעשים הטובים שהתקיים בשבוע שעבר, החלטנו לצאת ולבדוק נושא חשוב אשר רלוונטי לכל אחד ואחת מאיתנו – אירועי תרומה לקהילה.

ענף ההפקות והאירועים, מזה שנים רבות, נרתם פעמים רבות לקיום אירועי תרומה לקהילה. ספקים רבים ומגוונים מוצאים את עצמם נרתמים לטובת אירועים אשר כל מטרתם היא עשיית טוב ועזרה לקהילה. במדינת ישראל, לצערנו, קיימים גופים רבים המיועדים לתמוך באוכלוסיות נזקקות וחלשות, ואין ספק כי ענף האירועים הוא אחד הענפים הכי מעורבים בתחום. 

ספקים רבים בתחום האירועים מקבלים על בסיס שבועי פניות בנושא התנדבות ותרומה לקהילה. בין אם זה לארח במקום שלך אירוע במחירי עלות או ללא עלות, ובין אם זה לספק את שרותייך ללא תשלום או בתשלום סמלי בלבד, מדובר בחלק מהותי וחשוב בפעילות עסקית.

אנו חיים בעולם בו, לצערנו, כמות הנזקקים רק עולה. לא משנה אם זה בגלל מדיניות כלכלית או פוליטית, השורה התחתונה היא שהצורך בסיוע והרתמות של בעלי עסקים הולך וגדל. הפריבילגיה של בעלי עסקים בתחום האירועים היא היכולת המדהימה לשמח ולעזור לסוגים רבים של אוכלוסיות שצריכות את הסיוע. 

אחד המקומות אשר לקחו את נושא התרומה לקהילה בצורה מעוררת השתאות והערכה הוא עדן על המים, גן אירועים בקיבוץ ניר אליהו. עדן על המים הוא גן מיוחד בהתייחסות שלו – הן בהתייחסות שלו ללקוחות (זוגות, לקוחות עסקיים וכיוצא בזאת), הן בהתייחסות שלו לשמירה על הטבע ובהתייחסות שלו לנתינה ותרומה לקהילה. המקום, אשר מגדיר את עצמו כ"מקום של אהבה, קבלה, נתינה ומודעות חברתית, מקום המעניק כבוד לאדם ולטבע", חרט על דגלו לבדוק ולהקשיב לכל פניה בנושא אירועי תרומה לקהילה, ובמידה וניתן לעזור – לעשות כך.

 

 עדן על המים

 

שאלנו את עוזי בארי, מנכ"ל עדן על המים, מה החשיבות של אירועי תרומה לקהילה בעולם האירועים. לתפיסתו, אשר משתקפת באופן ישיר בהתנהלות הגן, כל אחד מהתחום (ובכלל..) שיכול לעזור צריך לקחת "ביס" מתוך מערכת העבודה שלו לטובת תרומה לקהילה. כל אחד על פי יכולתו, כמובן, במידה ויש לו את האפשרות לשמח ולעזור – שיעשה זאת. "כל עוד אנחנו בצד שיכול – זו מצווה, ובסופו של יום זה חוזר בריבית דה-ריבית, גם אם אנחנו לא תמיד יכולים לראות את זה".

בין אירועי התרומה לקהילה שהתקיימו בעדן על המים בתקופה האחרונה ניתן למצוא את אירועי מעגל נשים מס' 16, אשר קיים את אירוע פורים שלו בעדן על המים, אירוע פורים של עמותת רעים, בה התארחו במקום כ-150 אוטיסטים בוגרים במסיבה שהוגדרה כ"האירוע הכי טוב שהיה להם בחיים", אירוע של עמותת אחים – יוצאי יחידות קרביות מאזור השרון שקיימו אירוע בירה ונשירה אשר כל הכנסותיו היו תרומה, ועוד אירועים רבים.

 

 עדן על המים - ערב התרמה שמחה לילדעדן על המים - ערב התרמה שמחה לילד

 

איך כל אחד ואחת מאיתנו יכול לעזור ולסייע לגופים אשר מבקשים עזרה באירועי תרומה לקהילה? קודם כל להקשיב, ולא להגיד מיד לא. לבדוק, לראות איך אפשר, מה אפשר וכמה. וגם אם פעם אחת זה לא מסתדר, בפעם הבאה זה יכול כן להסתדר. תהיו קשובים, איכפתיים, אנושיים. זה יותר חשוב מכל עסקה, ויותר מספק מכל אירוע אחר.

עדן על המים - אירוע התרמה שמחה לילדעדן על המים - אירוע התרמה מעגל נשים

תגובות
אין תגובות למאמר