כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

גן האירועים "הטירה בגעש" ייסגר בהוראת בית משפט

מאת: חדשות מפיק /
24.02.2016
/ 11:30

 גן האירועים "הטירה בגעש" בקיבוץ געש ייסגר באופן מיידי בהוראת בית משפט השלום בנתניה. הגן, אשר פועל שנים ארוכות ללא רישיון עסק, נמצא כבר שנים ארוכות בדיונים משפטיים להארכת השימוש ברשיון.

"הטירה בגעש", בדומה לגני אירועים נוספים בארץ, ממוקמת על קרקע חקלאית. כבר בשנת 2010 בית המשפט הורה על סגירת המקום לאחר תקופה של 15 חודשים. לאחר עתירות חוזרות ונשנות של המקום האריך בית המשפט את השימוש בנכס עד כה. כעת, דחה בית משפט השלום את הבקשה הנוספת להארכת הרישיון ל18 חודשים, בטענה כי טרם אושרה תכנית המאפשרת שימוש במקרקעין למטרת גן אירועים, וטרם ניתן היתר בנייה.

הטירה בגעש. צילום: ד"ר אבישי טייכר

גן האירועים הורשע בשני כתבי אישום – ניהול עסק ללא רישוי ושימוש חורג ללא היתר למטרת גן אירועים. על אף ניסיונות החברה לקבל הארכה נוספת לצורך ניסיון סיום תהליכי הרישוי, טענה המדינה כי נדרשים אישורים רבים לכך וכי שינוי ייעוד הקרקע אינו בהישג יד מיידי. השופט קיבל את עמדת המדינה וכתב בהחלטתו: "אין חולק כי עד לעצם היום הזה התוכנית טרם הופקדה וכי מדובר בקרקע אשר ייעודה חקלאי. על המבקשת הנטל להוכיח כי אכן השגת היתר הוא "בהישג יד מיידי". אחרי שהפכתי והפכתי בבקשה, בטיעוני המבקשת ובכל המסמכים שצורפו לרבות החלטות הועדות השונות, לא שוכנעתי כי אכן ההיתר הינו בהישג יד מיידי".

חברת "הטירה בגעש" טענה כי 150 עובדים יאבדו את מקום עבודתם עקב סגירת המקום. השופט טען כי למרות שמדובר באינטרסים מנוגדים של פגיעה בפרנסת העובדים אל מול פגיעה בשלטון החוק, שיקול זה אינו יכול לבסס מתן ארכות נוספות.

את תגובת "הטירה בגעש" לא ניתן היה להשיג.

צילום: ד"ר אבישי טייכר

תגובות
אין תגובות למאמר