כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל דוקאביב נגב

מאת: חדשות מפיק /
28.12.2015
/ 10:30

 פסטיבל 'דוקאביב נגב' נפתח בתאריך ה-22.12.15 בפעם השנייה בעיר ירוחם במעמד חברת הכנסת דר' ענת ברקו, מיכאל ביטון - ראש מועצת ירוחם, ראש מועצת נאות חובב, יניב שטרן - מנהל תחום פרויקטים מרחביים במשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, ד"ר יחיאל שאבי – נציג מועצת הקולנוע,  אנשי וחברי דירקטוריון 'דוקאביב' ואורחים רבים שמילאו את אולם המתנ"ס בעיר.

ראש המועצה, מיכאל ביטון נאם תחילה ואמר כי הוא נרגש ושמח לארח בפעם השנייה את פסטיבל דוקאביב בירוחם.

גליה בדור מנכ"לית 'דוקאביב' – 'אנו בדוקאביב נמשיך לפעול ביתר שאת להפצת הבשורה של היצירה הדוקומנטרית בפריפריה ובנגב ובכל הארץ כי אנחנו מאמינים שצריך לספר את הסיפור האמיתי-זהותי, האנושי וההיסטורי של כולנו".

מנכ"לית המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי: 'החלום התגשם והנה אנו בפתחו של הפסטיבל השני בנגב. אין ספק שהפסטיבל הולך להוות מסורת ארוכת שנים ולתקוע יתד בנגב. אנו תומכים בפעילויות תרבות רבות בנגב ובגליל ואין ספק כי פסטיבל דוק אביב נגב מהווה את אחד מפעילויות התרבות החשובות בנגב".

השנה, לראשונה, הפך 'דוקאביב נגב' שנמשך עד  ליום חמישי 24.12 לפסטיבל אזורי שהתארח גם בדימונה, ערד, מצפה רמון ונאות חובב וכמובן ירוחם והציע כאמור הקרנות דוקומנטריות חינם לקהל הרחב.

'דוקאביב נגב' התקיים לראשונה אשתקד כיוזמה של עמותת 'דוקאביב' יחד עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, בשיתוף המועצה המקומית ירוחם ובחסות בנק דיסקונט עם אג'נדה לקדם את תחום הקולנוע הדוקומנטרי באזור הדרום ולהוביל דיאלוג בין הקהילות המגוונות בירוחם ובסביבה לבין עצמן ולבין יוצרי קולנוע דוקומנטריים.

הפסטיבל עוסק בסוגיות שונות הקשורות לזהות בכלל ולזהות מזרחית בפרט. בנוסף ל'דוקאביב נגב' מקיימת העמותה מזה 7 שנים גם את 'דוקאביב גליל' ומזה 17 שנה את 'דוקאביב' הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב. כמו כן יוזמת העמותה סדרות הקרנה של קולנוע דוקומנטרי בכל ימות השנה בישובים וערים ברחבי הארץ

(הפייטן בנימין בוזגלו במופע מיוחד באירוע פתיחת פסטיבל דוקאביב נגב)

תגובות
אין תגובות למאמר