כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סיקור מפגש המייקרים - 2015

מאת: חדשות מפיק /
28.09.2015
/ 9:45

 אנחנו מביאים לכם סקירה ממרתון המייקרים אשר התקיים בסופ"ש שלפני ראש השנה, אל המרתון הגיעו מאות מייקרים מהארץ ומחו"ל,  ב- GeekCon מרתון בן 52 שעות, במהלכו נבנו ע"י הגיקים הטכנולוגיים, וכן ע"י מדענים, מעצבים, ומייקרים מהמובילים בארץ – מעל 60 פרוייקטים לא שימושיים, המרתון התקיים תוך התמודדות עם אתגרים טכנולוגיים מורכבים ומאתגרים.

 

המרתון, אשר מייצג ומשקף את תנועת המייקרים הישראלים, אתגר את כלל המשתתפים להתמודדות עם מגוון סוגיות טכנולוגיות בניית יצירות חדשניות, שכמובן אינם שימושיות. 

 

 

בין המיזמים נדגמו:

 

 

- הנרגילומטיק - נרגילה אוטומטית למעשן המתוחכם, הנרגילה אושפת העשן אוטומטית, ומציגה את כל נתוני הנרגילה על צג קטן - כולל טמפרטורה, לחות וכד׳. התוך הנרגילה משתלבת מערכת אזעקה מובנית וניתן להפוך את הנרגילה למערכת קריוקי...

 

- כדורגל מוחי - משחק כדורגל אשר נשלט ע"י השחקנים באמצעות גל המוח.

 

 

- Bullshit maker - מכשיר לניתוח קול, שקובע על פי התוכן במלל של האדם שיושב מול המכשיר, כמה מתוך הדברים שלו אינן אמיתים, ובהתאם משדר בצורה אוטומטית, ׳גושי בולשיט׳ שגודלם בהתאם לכמות הבולשיט של הדובר.

 

- Om Nom Nom - מערכת אשר מייצרת עוגות המייצגות את מצבו הנפשי של החולה.

 

- News the force – שימוש חדשני בשעון החדש של אפל המאפשר לשלוח על כלי טייס.

 

- רובוט או לא? מכירים את מבחן טיורינג? אז כך בודקים האם מי שעומד מולי הוא רובוט או אדם, המכשיר בוחן על פי תנועות העיניים, דופק ושאלות שהנבדק נשאל ועונה לנו את התשובה.

 

- Basta beats - קונצרט שלם באמצעות נגינה על אבטיחים בגדלים שונים בשילוב מחשב ארדואינו.

 

- פילים משוגעים - פילים רובוטים הנלחמים אחד מול השני, כאשר המפעילים עושים שימוש בכדורים שבתוכם רחיבי תקשורת אלחוטית. הטיית היד משפיעה על מצבו, מיקומו ותנועות הרובוטים, הפיל המנצח הוא זה שהסיר לשני את הכובע.

 

 

- FACE OFF - משחק מהירות (שמרבית חלקיו הודפסו במדפסות תלת מימד) בין שני מתחרים. הלוחץ ראשון על נורית שנדלקה בפאנל שמולו, מזכה את היריב במנת קצפת המושלכת על ידי בליסטראה אוטומטית (שהודפסה בתלת מימד) היישר לפרצוף...

 

- מדפסת מחשבות - מערכת הכוללת מדפסת תלת מימד ומכשיר EEG לקריאת גלי מוח, המאפשרת להדפיס את מחשבות המשתמש כיצירות אמנות בגדלים וצבעים שונים בתלת מימד.

 

- מחנה אימונים לאבירי ג׳דיי - שימוש במשקפי מציאות מדומה של  Ocolus Rift, קינקט 2, דרון מעופף מתוצרת בית ומחשב Intel Edison זעיר, לבניית מערכת אימוני חרב אור לאבירי ג׳דיי.

 

- תחתונים שמתאימים עצמם למידת הלובש - פטנט המאפשר לחלוק באותו זוג תחתונים בין מספר אנשים במידות וגדלים שונים, התחתונים כוללים חיישן למדידת משקל גוף הלובש, מנוע זעיר, ומחשב ארדואינו לשליטה.

 

Underwater Muse -  כלי נגינה מתחת למים העושה שימוש בזרמי מים משתנים לטובת נגינה.

 

מתקן קירור אישי מבוסס כטב״מ קואדרוקופטר - פטנט נלבש אישי העושה שימוש במדחפים של כטב״מ זעיר ומתקן במבו לביש - המאפשר קירור עצמי בכל תנאי שרב.

 

- פסנתר וירטואלי - שימוש בכפפות חישה ומצלמה המחוברים למחשב מאפשרים לכל אחד לנגן בלי מקלדת.

 

 

 

 

 

עד היום, במהלך 11 שנות פעילותה, תרמה פלטפורמת GeekCon ליצירת מספר רב של חברות סטארט-אפ ישראליות, ולפעילות עסקית בגובה של מעל 160 מיליון דולר".

 

בצוות שמאחורי המפגש השנה לקחו חלק (בהתנדבות) יזמים, מייקרים ושמות מוכרים נוספים בתעשיית ההייטק הישראלית, בינהם ענבר רז, שחר זריהן, לי עדן, צח משה, איל הרשקו, בועז מאמו, מתן שרף וליאון פדוטוב.

 

 

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר