כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל המייקרים הישראלי- GeekCon 2015

מאת: חדשות מפיק /
08.09.2015
/ 10:40

ב-10 בספטמבר 2015, על פי מיטב המסורת של העשור האחרון, יגיעו מאות מייקרים מרחבי ישראל ומחו"ל, לקחת חלק ב- GeekCon 2015 - אולטרה-מרתון בן 52 שעות, במהלכו יבנו מאות המשתתפים - גיקים טכנולוגיים, יזמים, יוצרים, מדענים ומעצבים מהמובילים בארץ - פרוייקטים לא שימושיים, תוך התמודדות עם אתגרים טכנולוגיים סבוכים - בזמן קצר. 

.

 

פלטפורמת GeekCon, המייצגת ומשקפת את תנועת המייקרים הישראלים, מאתגרת תחת הסיסמה "אין פרויקט = אין כניסה", את המשתתפים להתמודדות עם שלל סוגיות טכנולוגיות ובניית יצירות חדשניות, לא שימושיות - ועובדות. פרוייקט טיפוסי יכול להיות כל דבר המדגים חדשנות ויצירתיות עם רכיבים טכנולוגיים. דוגמאות לפרוייקטים שנעשו בעבר: מדפסת חומוס, מערכת הקוראת גלי מוח ומלמדת משתמשים לא לחשוב, עגלת תינוקות אוטונומית היורה טילים וכדור שמשחק לבד עם הכלב. בין הדגשים לארוע הקרוב: התממשקות מוח-מכונה, מציאות רבודה, שימוש ב- Scio, כלי טייס אוטונומיים, ועוד. 

 

 

עד היום, במהלך שנות פעילותה, תרמה הפלטפורמה ליצירתן של מספר חברות סטארט-אפ ישראליות, ולפעילות עסקית של מעל 160 מיליון דולר. "יש סיכוי טוב שמהפעילות המשותפת, במהלכה יתבצע תרגום יישומי לרעיונות מופשטים יותר, יצמחו מוצרים, טכנולוגיות ופתרונות טכנולוגיים שניתן יהיה לחשוב על פיתוחם העסקי", אומרים היזמים, בינהם אדן שוחט, מייסד שותף ב- Aleph, אילן גרייצר, מייסד שותף של Funtactix Inc וגילי צגלה, מייסד ומנכ"ל חברת Novawind. "חלק מהתפקיד שלנו הוא לסייע בבניית הדור הבא של היוצרים, היזמים ו'האנשים שעושים', שיבואו עם הפיתוחים והחידושים הטכנולוגיים הבאים". 

 

GeekCon הוקם בהשראת מפגשי חדשנות מפורסמים כגון Burning Man ו-FooCamp.

 

הפלטפורמה, המונחה על ידי המתווה "האקינג לסגנון החיים הדיגיטלי", החלה את פעילותה לפני 11 שנים. GeekCon היא פעילות ללא מטרות רווח, על בסיס עבודה התנדבותית, המוקדשת לקידום יצירתיות וחדשנות "מחוץ לקופסה" בדגש של עשייה. ההתכנסות השנתית, אחת מחמישה אירועים המתרחשים במהלך השנה, מכונה לעתים קרובות "קייטנה לגיקים", מושכת מסה קריטית של יזמים, גיקים וטכנולוגים מהמובילים בארץ. ההשתתפות ב-GeekCon היא בהזמנה בלבד.

 

נותנות החסות של 2015 GeekCon כוללות מספר חברות עולמיות מובילות, בהן דויטשה טלקום, גוגל, סמסונג,Facebook ‪, AT&T Foundry, Wix EngineeringX 

נותנות החסות שולחות משתתפים/ות אשר יטלו חלק ב-GeekCon   וכן ציוד לפרוייקטים שונים.

 

 

 

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר