כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

איך מפיק נולד?

מאת: חדשות מפיק /
06.07.2015
/ 11:20

אירועים הם תופעה חברתית, אשר קבוצה גדולה של אנשים, חלקם מכירים יותר וחלקם מכירים פחות, נפגשים ומנהלים אינטראקציה מהתחלת האירוע ועד לסופו. ומשום כך, יש צורך בניהול, ארגון ותכנון האירוע באופן מדויק ומקצועי.

אירועי חתונה מאז ומתמיד היו אירוע חברתי ותוך קהילתי, אלא שבעקבות תהליכי העיור והמהפכה התעשייתית, אירועים בכלל, וחתונה בפרט, הפכו לדבר היחיד פחות או יותר שמחזיר את הקשר והחיבור בין הפרטים בחברה והופכים אותה למעט פחות מנוכרת. בעבר, טקסי חתונה לקחו חלק מכובד ומשמעותי מאוד בחיי הקהילה, ובגלל היחסים הבין אישיים וההדוקים שהיו מאפיינים עיקריים מאוד בחיי הקהילה, חתונות, ואירועים בכלל, שימשו כדבק נוסף בחיים החברתיים של הקהילה. בנוסף, חברי הקהילה עצמה היו מארגנים ומסדרים את האירוע עצמו, ומסייעים כמעט בכל חלק ומרכיב שהאירוע מצריך. במובן הזה, הקהילה שימשה כמשפחה מורחבת ולא אינדיבידואלית כמו היום, ולכן הקהילה הייתה מתגייסת על מנת לסייע לחתן ולכלה וכמובן בהכנת האירוע עצמו.

לאור כל זאת, מתחוורת לנו הסיבה בגינה אנו נעזרים כיום בהמון מפיקי אירועים, אולמות אירועים ומארגני אירועים. כיוון שהחברה התרבותית כיום היא יותר אינדיבידואלית ולא קהילתית, נולד באופן אוטומטי צורך בעזרה מקצועית בהפקת אירוע חתונה או כל אירוע אחר. לכן אפשר לראות בשוק, בישראל ובעולם המערבי, עסקים רבים התומכים ומספקים תשתית מלאה להפקת אירוע, מהתחלתו ועד  לסופו. חברות ההפקה השונות מכילות אנשי צוות ושיתופי פעולה עם גורמי הפקה והקמה שונים וכך יכולים להתרכז בהפקת האירוע בלבד ובאופן מקצועי. בגלל שכיום האירועים הם התקבצות של אנשים שאין ביניהם יחסי קרבה תמיד, בניגוד לקשרי הקהילה שדובר לעיל, יש צורך בארגון האירוע באופן שיהיה נעים, נוח ובעיקר חוויתי לאורחים.

צוותי ההפקה השונים מתמחים בהקמת אירוע שיהיה חוויתי ונעים לאורחים ולמארחים. מכיוון שאין כיום את התגייסות הקהילה בהפקת האירוע, צוותי ההפקה מארגנים ומתכננים את האירוע לפרטי פרטים על מנת להוציא אירוע מוצלח. יש לזכור, אירועים הם תופעה חברתית, אשר קבוצה גדולה של אנשים, חלקם מכירים יותר וחלקם מכירים פחות, נפגשים ומנהלים אינטראקציה מהתחלת האירוע ועד לסופו. ומשום כך, יש צורך בניהול, ארגון ותכנון האירוע באופן מדויק ומקצועי.
 
ניתן לראות התאמה בין היציאה מחיי הקהילה והתפתחות עסקי הפקות אירועים. דבר זה בא לידי ביטוי כמעט בכל העולם המערבי במטרה לתת מענה למשפחות אשר צריכות סיוע בארגון והפקת אירועים. על כן, החשיבות הגדולה כל כך של עסקים אלו - חשיבות של הוצאה לאור של אירועים חשובים, משמעותיים ובעיקר מהנים וחווייתיים. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר