כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"הכדור בידיים שלנו"

מאת: חדשות מפיק /
25.05.2015
/ 13:37
ראשון לציון ממשיכה בעידוד המודעות לאיכות הסביבה ומארחת גם הפעם את פסטיבל "הכדור בידיים שלנו", 
פסטיבל אקולוגי ססגוני לכל המשפחה וחגיגות הפח הכתום, שיתקיים בגן בעברית * הכניסה חופשית
 
צילום: יחצ
 
פסטיבל "הכדור בידיים שלנו" יתקיים גם השנה בראשון לציון. זו השנה הרביעית שעיריית ראשון לציון תארח את הפסטיבל בחסות המשרד להגנת הסביבה ותאגיד תמיר ובהפקת החברה העירונית ראשון לציון, והוא יתקיים בחג השבועות בגן בעברית ב-25.5 בין השעות 11:00-17:00 וב-26.5 בין השעות 16:00-19:00.
מטרת הפסטיבל הוא להטמיע בקרב התושבים את כניסת הפח הכתום לחיינו ואת חשיבות הפרדת אשפה תוך שימת דגש על פח האריזות – הפח הכתום. כל זה יעשה על ידי משחקים, תחרויות, מיצגים, סדנאות ,הצגות, והרצאות בגובה העיניים. 
תושבי העיר, ובעיקר הילדים, יוכלו לפגוש מקרוב את הכוכבים הירוקים כמו אליאנה תדהר מגאליס ,נסיך מפח, תותי גיבורת על מערוץ הופ, ד"ר מולקולה מערוץ הילדים, טוני קרטוני ועוד. במסגרת הפסטיבל תוקם גלריית ילדי ראשון לציון שבו יוצגו יצירות מפרויקט של מועדוניות הרווחה בראשון לציון. בגלריה תוצגנה עבודות שונות מחומרים בשימוש חוזר כמו מסכות מאריזות, סמל העיר ראשון בענק, אדניות ממוחזרות , פסלים ועוד. להקות המחול של החברה העירונית ומיומנה ילדי ראשון לציון יופיעו על הבמה  בשילוב חומרים ממוחזרים כמו כלים ותיפוף אריזות. ברחבת הפסטיבל יתקיימו שלל סדנאות אקולוגיות ייחודיות למשפחה בנושא אריזות הפח הכתום והפרדת אשפה המקנות ערכים לשמירה על איכות הסביבה תוך כדי הנאה בעשייה. 
 
צילום: יחצ
 
בין היתר יתקיימו סדנאות להכנת עוגת גבינה לחג,  הכנת זר לראש שבועות, הכנת כוסות זכוכית לחג בטכניקת הזרקת חול, יצירת תיק אוכל מעוצב רב שימושי לבית הספר, יצירת מעמדים לכלי כתיבה בשילוב בדים וטקסטיל צבעוני, ארנקים מעטיפות של ממתקים, עששיות מקסימות מעוטרות כויטראז' צבעוני ומעמדים למחברות ודפי עבודה מקופסאות הקורנפלקס של הבוקר. כמו כן יתקיימו משחקים שונים ברוח הפסטיבל כמו בינגו אריזות, פרמידת האריזות, משחקי ריצפה מאריזות, הכנת שרשרת דגלים לחדר ועוד. ראש העירייה, דב צור, בירך על קיום הפסטיבל בעיר ואמר: "זו אחריות של כולנו לשמור על העולם לדורות הבאים. אני קורא לכל תושבי העיר לקחת חלק ולהשתתף בפעילויות הרבות שאנחנו מכינים לכם".  חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, הבריאות והספורט: יפעת מאירוביץ- יפת, הוסיפה: "הכדור בידיים שלנו הפך בעיר למסורת, ההפנינג הינו כלי חשוב להסברה והעלאת המודעות, תושבי ראשון מוכיחים לנו פעם אחר פעם שהם ראשונים גם במחזור ואני גאה בהם על כך. הפעם האירוע הינו בדגש על מיחזור אריזות והפח הכתום ואני בטוחה שהתושבים יהנו מהפעילויות המגוונות וההופעות של אומנים מבחוץ, ובמיוחד של ילדינו שלנו שיופיעו. בהזדמנות זאת מבקשת להודות לכל העוסקים במלאכה וכמובן למשרד להגנת הסביבה ותאגיד תמיר שתומכים באירוע ומסייעים לנו לפעול למען תושבי העיר". 
במהלך הפסטיבל תתקיים צעדת השלושה השנתית לזכרם של נטע סופרין, איתי דינר, וצביקה נרבט זכרונם לברכה.
 
תגובות
אין תגובות למאמר