כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הפנינג נגישות בנמל תל אביב חוזר בפעם השישית

מאת: חדשות מפיק /
16.04.2015
/ 15:45
הפנינג 'להרגיש נגישות' בנמל תל אביב חוזר בפעם השישית באוויר, בים וביבשה.
 
האם עצרתם פעם לחשוב מהו טעמה של גלידה מבלי שרואים אותה? 
כיצד מתגברים על מכשולים כאשר יושבים בכסא גלגלים?
עמותת 'נגישות ישראל' בשיתוף הוועד הפראלימפי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים תקיים את 'להרגיש נגישות' - הפנינג ספורט חוויתי המתקיים זו השנה השישית.
מטרת האירוע החגיגי היא להגביר את ההזדהות והחיבור עם אנשים עם מוגבלות באמצעות מפגש קרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות. ילדים ובוגרים יוכלו ללכת בכיסוי עיניים עם כלבי נחייה, ליצור גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, ליצור קעקועים בשפת הסימנים, להיחשף לשקט בעולמם של החירשים ולהשתתף בפעילויות נוספות. לאורך הנמל ישוטו קיאקים בשיתוף 'מרכז דניאל' לחתירה וטיסת מבנה תמריא אל מעל ראשי המבקרים בכל שעה עגולה עליה טייסים וילדים עם מוגבלות שיביטו מלמעלה על ההפנינג ועל הנוף הנפרש לעיניהם, בחסות חברת 'מונאייר'. 
 
צילום: קובי אליהו
 
ההפנינג הייחודי יכלול משחקי ראווה בספורט נכים, בשילוב שחקנים ונבחרות מוכרות, ביניהם: כדורסל בכיסאות גלגלים בשיתוף נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל, טניס בכיסאות גלגלים בשיתוף בכירי הטניסאים של ישראל בעבר ובהווה, כדור רשת בשיתוף שחקני נבחרת ישראל בכדורגל בעבר ובהווה, אופני 'טנדם' (אופניים בהם השליטה והדיווש נעשים באמצעות הידיים) לעיוורים, רוגבי כסאות גלגלים ועוד הפתעות. במשחקים צפויים להשתתף שלמה שרף, בוני גינצבורג, אסתר רוט-שחמורוב, שרון דרוקר, שלמה גליקשטיין ועוד.
 
צילום: קובי אליהו
 
יובל וגנר, יו"ר 'נגישות ישראל': "בישראל יש כ-1,600,000 אנשים עם מוגבלות על סוגיהם השונים: מוגבלויות פיזיות, ראיה, שמיעה, שכליות ונפשיות. 
על מנת לקדם את הנגישות והשוויון לאנשים עם מוגבלות מצאנו דרך ייחודית בארץ ובעולם לאפשר לכולם להתנסות במוגבלות כלשהי, 
גם אם למספר דקות: "להרגיש נגישות – בים, באוויר וביבשה". מטרת האירוע הינה הגברת המודעות לנושא הנגישות, ספורט הנכים, שוויון לאנשים עם מוגבלות בדרך מקורית, מהנה וחווייתית. בחרנו במיוחד את נמל תל אביב כמקום נגיש עם אוירה נפלאה. אנו מזמינים את הקהל הרחב ובעיקר משפחות של הורים וילדים, סבים, סבתות ונכדיהם לחוויית מודעות חינוכית. ע"י השתתפות במגוון התנסויות חווייתיות, ספורטיביות, חושיות, אומנותיות יוכלו המשתתפים להכיר אנשים עם מוגבלות באופן ישיר, יזכו להכיר ביכולות החיוביות, המעצימות והספורטיביות, שלהם ושל הסובבים אותם".
 
דני בן אבו, יו"ר הוועד הפראלימפי הישראלי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים: "אירוע 'להרגיש נגישות' כבר הפך למסורת ומשנה לשנה הוא מושך יותר ויותר קהל הנחשף לפעילות העמותה ולספורט הפראלימפי. באירוע הייחודי אתם מוזמנים להתנסות בתחנות השונות, לפגוש פנים אל פנים את הספורטאים שלנו ולטעום מעט מהחוויה הפראלימפית".
 
הפנינג 'להרגיש נגישות' יתקיים ביום שישי, 01 במאי 2015, בין השעות 9:30 – 15:00 בנמל ת"א.
הכניסה חופשית. 
בשעה 12:30 יתקיים טקס חגיגי ומרכזי לציון 16 שנות פעילות של עמותת 'נגישות ישראל' והכרזה על פתיחת המסע לאיתור 'הכוכב הבא של הספורט הפראלימפי' המאגד את הפעילות התחרותית לנכים. זמר אורח – בועז בנאי.
 
צילמתם תמונות באירוע? העלו אותן לאינסטגרם, תייגו אותם InstaMefik# ואנחנו נעלה אותן לגלרייה שלנו באתר מפיק.
תיהנו!
תגובות
אין תגובות למאמר