כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"אני מההפקה"

מאת: חדשות מפיק /
21.06.2015
/ 15:40
סוף סוף זה כאן!
תאריך ההופעה_ועידה_כנס מקצועי שחיכיתם להם כל כך הרבה זמן מופיע גם על הכרטיס וגם על לוח השנה!
ההתרגשות בשיאה, לקחתם חצי יום חופש כדי להגיע מוקדם ולתפוס מקום כמה שיותר טוב כשלפתע, דמות עם תליון מרובע והמילה "הפקה" עליה פשוט חולפת על פניכם ונעלמת למאחורי הקלעים. לדמות הזאת קוראים מפיק והיא זו שאחראית לכל תהליך ההפקה החל ממשא ומתן עם האמנים_חברות דרך פרסום האירוע ועד לחווית האירוע עצמו.
 
אבל את כל זה אתם יודעים כי אתם רוצים להיות כאלו. אתם רוצים לחוות איך זה מרגיש לנהל כזו אופרציה ומעל לכך, אתם רוצים לראות את החיוך מאוזן לאוזן של הלקוחות המרוצים שלכם. ובואו נודה על האמת, גם כדי לחלוף על פני אנשים ששילמו סכום לא מבוטל להגיע לאן שאתם תיכנסו בחינם תוך כדי מלמול מילות הקסם – אני מההפקה.
בכתבה זו תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים כדי להתחיל בעולם המרתק, הזוהר והמאתגר הזה. קריאה מהנה ומלמדת!
 
 
צילום: פרימרו
 
ארבע תכונות הזהב
הפקה מוצלחת נעוצה בכישרונו של המפיק. אמנם ניתן ללמוד וליישם נהלי עבודה והניסיון שבהחלט עוזר, אבל עדיין יש כמה תכונות הבסיסיות שחייבות להתקיים בנפש המפיק: ארגון, סבלנות (עליה נרחיב בהמשך), יצירתיות ונחישות. כל אחת מהתכונות האלו יכולות לקחת אתכם רחוק בעולם ההפקה, לקנות לכם מוניטין ולהבטיח שלא תפסיקו לקום עם חיוך לעבודה המאתגרת והלחוצה הזאת. 
 
התבלבלת שילמת
יכולות הארגון שלכם הן משמעותיות על מנת שהאירוע שאתם עורכים יתנהל בצורה מושלמת לא רק מבחינה רעיונית, אלא גם מבחינה תקציבית ויתרה מכך, ארגון וסדר יעניקו ללקוח את הביטחון הדרוש על מנת לאשר לכם לעוף עם הרעיונות שלכם. בדיוק כמו בצבא, הקפידו על פק"ל פגישה מלא: עט, מחברת, מחשב נייד עם מטען ולמהדרין – כרטיס אינטרנט אלחוטי.
עבדו תמיד עם לוחות זמנים. משימה בלי דד ליין לא תצא לפועל לעולם. וזו הבטחה.
צרו תיקי לקוחות ותיקי ספקים ודאגו שלעולם לא יהיה חסר לכם מספר טלפון של ספק או שם של לקוח. ישנן תוכנות ואפליקציות CRM  (Customer relationship management) שיוכלו לסייע לכם בניהול כל אנשי הקשר והלקוחות הפוטנציאלים. חברת אלמוג יצרה אפליקציית CRM  נוחה שתאפשר לכם לנהל את הלקוחות והספקים גם דרך המכשיר הסלולרי, ללא צורך במחשב זמין. 

עולם שלם של אפשרויות
היצירתיות שלכם קריטית לתהליך ההפקה בכמה מובנים. היא נדרשת, בראש ובראשונה, כדי לתכנן אירוע מפתיע ומקורי, אך לא רק. יצירתיות חייבת לבוא לידי ביטוי בפתרונות לרגעים קריטיים שקרו ויקרו בכל מיני הפקות: מכבי אש החליטו שהאולם לא עומד בתקנות, ספק הבריז לכם, הגיעו יותר מדי אנשים ואין מספיק מזון וכו'. חבר'ה, אתם אחראים לפתרון היצירתי שישאיר את הלקוח שלכם מצד אחד מרוצה ומצד שני נאמן. 
 
סבלנות סבלנות סבלנות
זוכרים אותה מארבע תכונות הזהב?
אז סבלנות היא תכונת היהלום שתביא אתכם לפסגת התחום.
בין הניסיון לעבוד עם תקציב מצומצם, דרך התחשבות בצרכי ורצונות הלקוח,  ועד ללזכור לא לשכוח שום דבר, הסבלנות שלכם היא זו שתציל אתכם. מפיק ח-י-י-ב להיות רגוע במיוחד ברגעי הלחץ, ואין מקום להיסטריה. הרוגע שלכם הוא זה שיבטיח אירוע חלק ולקוחות מרוצים ונאמנים.
 
דעו בדיוק מה אתם רוצים
תהליך עבודתו של מפיק מורכב מלא מעט משא ומתן, הן עם הלקוחות והן עם הספקים. הדבר שיבטיח את הצלחתו של התהליך הוא הנחישות שלכם. דעו מה אתם רוצים להשיג, כמה אתם מוכנים לשלם על זה ואל תתפשרו. תהיו אסרטיביים, חדים אך אנושיים מול האנשים שמולכם ותוודאו שאתם מקבלים את מה שרציתם.
 
והעיקר, לא לוותר כלל! 
בדומה לשאר מקצועות הקריאייטיב, גם עולם ההפקה מושך אליו המון מתעניינים.
אל תתייאשו, חפשו עבודה והמשיכו לחפש עבודה עד שתמצאו. זה לא הולך להיות קל, אבל זה בהחלט יהיה משתלם כשתגיעו למשרה הראשונה שלכם ותתחילו את צעדכם הראשון בתחום.
על מנת למצוא עבודה תוכל להיעזר בלוח הדרושים של אתר מפיק המאגד משרות רבות בתחום המדיה והבמה, כולל הפקות שונות. 
זכרו, תחום ההפקה הוא מורכב ומאתגר מחד אך מלהיב מאין כמוהו מאידך ובסופו של כל יום עבודה אתם יכולים לדעת בוודאות
שעזרתם ללקוח להגשים חלום וכן, גם לעצמכם. 
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר