כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

זכוכית ישראלית 2015

מאת: חדשות 'מפיק' /
16.02.2015
/ 12:00

תערוכת הזכוכית הגדולה בישראל - 62 אמנים מציגים את מיטב הזכוכית העכשווית - גישות רעננות וחדשות בתצוגה מרתקת של כ-100 עבודות מגוונות, מפריטים זעירים עד פסלי ענק.

 
מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב | פתיחה: 25.2.15 | נעילה: 20.6.15 
אוצרת: אנריאטה אליעזר ברונר
 
49-Brener Olya_8692-תרנגולת מהונדסת- S
 
התערוכה תציג מגוון מקיף של כמאה עבודות המשקפות את היצירה העכשווית המקומית בזכוכית. 
זו הפעם השלישית שהמוזיאון מקיים את האירוע, המבקש לספק במה לאמנים היוצרים בזכוכית ולהציג תמונת מצב עדכנית, לתרום לשיח המתקיים, להמריץ ולמנף את הפעילות ולהעשיר את החקר בתחום. 
                                                                                                                    .                                                                                                                                
35-Admoni Miri_3397- s
 
התערוכה מקבצת יחד אמני זכוכית מבוססים לצד אמנים בתחילת דרכם, כמו גם אמנים שאינם משתייכים  במובהק לעולם הזכוכית ומגיעים מתחומי אמנות אחרים כמו ציור, פיסול, עיצוב גרפי, עיצוב טקסטיל, עיצוב תכשיטים, עיצוב תעשייתי ועוד, המציגים עבודות מארבע השנים האחרונות.
206-Boris Shpeizman_3703- s
 
רוחב היריעה ומגוון העבודות מדגימים גישות אמנותיות חדשניות ועיסוק בסוגיות עכשוויות לצד טווח רחב של תהליכי עבודה (החל מעיבוד זכוכית לוהטת כגון הניפוח, דרך עיבוד זכוכית חמה כגון יציקה והתכה ועד עיבוד זכוכית קרה). אופני הטיפול בזכוכית משקפים כמה מן הדרכים היצירתיות ורבות הדמיון שבהן נעשה שימוש בחומר, כמו גם את רבגוניותו ככלי ביטוי אמנותי. הזכוכית מתפקדת כרקמה מקשרת בין תהליכים טכניים, גישות אסתטיות, שפות חזותיות ופרקטיקות אמנותיות. 
 
אנריאטה אליעזר ברונר, אוצרת התערוכה: "עם הפיכתה של הזכוכית למדיום אמנותי, ניתן לגלות בה איכויות שהן מעבר לאסתטיקה של החומר ולמיומנות הטכנית של היוצר. יותר ויותר, מופיעה הזכוכית כנושאת מסר אמנותי, כנקודת מוצא - ופחות כמטרה בפני עצמה. התערוכה, על ריבוי הפנים שבה, מציעה גישות רעננות וכיוונים חדשים בתחום זה. העבודות בתערוכה - מפריטים זעירים ואינטימיים ועד לפסלים גדולים, מיצירות דו-ממדיות ועד למיצבים - מציגות מנעד תמטי רחב ומתכתבות עם תחומי ידע ותרבות. הן נעות בין הפיגורטיבי למופשט, בין הריאליסטי לאשלייתי, בין האישי לאוניברסלי, בין דו-שיח פואטי עם הטבע לסוגיות אקולוגיות - אך הזכוכית עוברת בכולן כחוט השני ומנוצלת באופן אסתטי ומטאפורי".  
 
תגובות
אין תגובות למאמר