כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

האמנים ישראל הרשברג ומאיה ישראל הם זוכי הפרסים ע"ש שושנה ומרדכי איש-שלום לשנת 2015

מאת: חדשות 'מפיק' /
04.01.2015
/ 14:30

הועדה להענקת הפרס ע"ש מרדכי איש שלום ז"ל לשנת 2015 החליטה להעניק את הפרס על מפעל חיים לאמן  ישראל הרשברג. מנימוקי ועדת השופטים: יו"ר: מרסלו לאובר,  פרופ' זיוה עמישי-מייזלש, צילה איש שלום: "ישראל הרשברג  הינו אמן המצייר בסגנון הנאמן לטבע. בציורי הטבע הדומם מתקיים מאבק בלתי מתפשר עם המציאות. הוא הופך חפצים יומיומיים כמו לשון הפרה על השולחן, דגים מעושנים בקופסה או חמנייה שהתייבשה - לנושאים רבי משמעות, הנותנים מרחב לדמיון הצופה לפרש את הנושא לפי זיקותיו וניסיון חייו. בציורי הנוף שלו מתקיים עימות בין ניגודים - בעיקר ביחסים בין אור וצל המהווה נושא מרכזי בעבודותיו. זמן קצר לאחר עלייתו לארץ, הרשברג פתח את "הסדנה לציור ורישום בירושלים" - בית ספר התואם את תפיסתו לנאמנות לטבע, בו הוא מלמד אמנות בדרכים מסורתיות. הרשברג השפיע וממשיך להשפיע על אמנים צעירים בירושלים ומחוצה לה. מדובר באמן הדבק בעקרונותיו, מלא בנדיבות הגורמת לאהדת תלמידיו. על כל אלה, מוענק לו פרס ע"ש מרדכי איש-שלום על מפעל חיים."

 
(מאיה ישראל,ימים וימים,2014,שמן על בד, 100X13- סמ)
 
הועדה להענקת הפרס ע"ש שושנה איש-שלום ז"ל לציירי ירושלים בחרה בציירת מאיה ישראל  כראויה לקבלת הפרס לשנת 2015. מנימוקי ועדת השופטות: רונית סורק, רינה פלד, מוריה ניראל
"מאיה ישראל מפגינה יכולת אמנותית גבוהה, ועושה שימוש ביד בטוחה בכל האלמנטים הציוריים (קו, כתם, אור, קומפוזיציה) כמו גם פיתוח שפה אמנותית- אישית, אקספרסיבית, מגובשת ומודעת לעצמה. בעבודותיה בולטת יכולת הבעה מורכבת של תחושות פנימיות ותיאור מציאות חיצונית ומתקיים בהן שילוב מרתק של מציאות ואגדה כמו גם תום וחושניות. התיאור הנטורליסטי, כמו גם האלמנטים הסימבוליים המוצפנים בתוכן, מעניקים לעבודותיה ממד של חידתיות ושל מסתורין. הן נותרות לא מפוענחות לגמרי, משאירות קצוות פתוחים, מעוררות עניין ומזמינות את הצופה להתבוננות ממושכת. מן העבודות עולה תחושה של חיפוש והבטחה לגבי המשך דרכה האמנותית. על כל אלה מוענק למאיה ישראל פרס ע"ש שושנה איש שלום לשנת 2015.
 
(מאיה ישראל, ללא כותרת, מתוך מיתולוגיות ישנות סיפורים חדשים,  2013, שמן על בד)
תגובות
אין תגובות למאמר