כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"קסם הקולות"

מאת: חדשות 'מפיק' /
04.01.2015
/ 14:30

(צילום:יח"צ)

היופי שבשירת המקהלה, ביצירות ממיטב הקלאסיקה, שירי עמים מחזות זמר וסרטי ילדים.מקהלות מורן מציגות את "קסם הקולות", סדרת מופעים מוסיקליים לילדים ולכל המשפחה.  הסדרה, בניהולה המוסיקאלי וניצוחה של נעמי פארן, כוללת שלושה מופעים המשלבים שירה, תנועה, סיפור ומיצגי וידאו. הסדרה חושפת את הצופים הצעירים ליופי ולעוצמה שבשירת המקהלה  דרך יצירות ממיטב הקלאסיקה, שירי עמים, מחזות זמר ושירי ילדים. כל זאת תוך שיתוף הקהל ושימוש בקול שהוא הכל...בקונצרט הראשון בסדרה, "הילד הזה הוא אני", שיתקיים ב-7 בינואר, ייהנו הילדים משירים מספרו המוכר והאהוב של יהודה אטלס בעיבודים מיוחדים למקהלה ותזמורת, "הילד הזה הוא אני", ויצירות קלאסיות נוספות. הבובה קנון יחד עם ילדי המקהלה והמנצחת ילמדו כיצד נכתבים שירים, איך מביעים רגשות ואיך מתאימים מנגינה למילים. בהשתתפות 'מקהלת צעירי מורן' תזמורת 'אנסמבל סולני תל אביב', הבובה קנון והשחקן אלעד דותן. בימוי וטקסטים, דקלה בניאל.

(צילום:יח"צ)
 
בקונצרט השני בסדרה, "מוסיקה לילדים מהמסך והבמה", שיתקיים ב-18 במרץ, תשיר מקהלת מורן שירים ידועים מתוך סרטי ילדים אהובים- מרי פופינס, בת הים הקטנה, צלילי המוסיקה, עליסה בארץ הפלאות ואוליבר, בלווי הקרנת קטעי סרטים וכן קטעי אופרות ומחזות זמר ידועים-כרמן והחלילן מהמלין. בלווי הפסנתרן אולג יקירביץ'.
הקונצרט השלישי והחותם את הסדרה העונה, "פ-ייה והתרמיש", שיתקיים ב-19 במרץ, מציג סיפור מחזה על פי ספרה של נאווה סמל וילווה בשירה סובבת עולם. פיה אחת, הילד יהלי ומקהלת מורן יסחפו את הקהל למסע מרגש מסביב לעולם ויחשפו אותם לשירת עמים מאיטליה, רוסיה, גרמניה, אירלנד, אנגליה, אפריקה, ספרד וכמובן ישראל, בסגנונות שונים ובשיתוף הקהל. בלווי הפסנתרן אולג יקירביץ' ובהשתתפות השחקן דותן אלעד.
מקהלת מורן הוקמה ב-1986 במושב בית יצחק שבעמק חפר, על ידי נעמי פארן, המנצחת והמנהלת המוסיקלית של המקהלה. במשך שנות פעילותה הגיעה המקהלה להישגים מוסיקליים וחינוכיים יוצאי דופן ולהוקרה מקצועית. המקהלה זכתה במדליות זהב בתחרויות, השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים, הופיעה עם התזמורות המובילות בארץ ומבצעת יצירות מקוריות של טובי המלחינים בישראל.
אחת ממטרותיה העיקריות של המקהלה הינה הטמעת תרבות השירה בציבור הישראלי ככלל ובדור הצעיר בפרט.
עם השנים התרחבה מקהלת מורן ל-5 הרכבים בגילאים שונים, חמש מקהלות המשלבות מצוינות בשירה עם פעילות מגוונת למען הקהילה, יחד עם ילדים ובני נוער בסיכון, עם נוער בצרכים מיוחדים, ילדים חולי סרטן בבית החולים שניידר וילדות בנות העדה האתיופית.
 
"הילד הזה הוא אני", 7 בינואר, בשעה 17:30, אודיטוריום  רוזין המחודש, דרוזנר 2, רמת אביב ג, תל אביב
"מוסיקה לילדים מהמסך והבמה", 18 במרץ, בשעה 17:30, אודיטוריום  רוזין המחודש , דרוזנר 2, רמת אביב ג, תל אביב
"פ-ייה והתרמיש", 19 במאי, בשעה 17:30, אודיטוריום  רוזין המחודש , דרוזנר 2, רמת אביב ג, תל אביב 
מחיר הסדרה כולה, 180 ₪, מחיר כרטיס בודד 70 ₪, להזמנת כרטיסים, 054-2257277
 
או באתר המקהלה www.moran-choir.co.il
תגובות
אין תגובות למאמר