כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מי היא אשת העסקים הישראלית? ועידת ישראל לנשים

מאת: חדשות מפיק /
22.10.2014
/ 17:30
(צילום:יח"צ)
 
מיהי אשת העסקים הישראלית? ומה היא מנהיגות נשית? איזו תכונות נדרשות מאישה כדי להנהיג ומה הקשיים העומדים בפניה בדרך? מה צריכה לדעת יזמית מתחילה כדי להפוך חלום למציאות? מדוע חשוב שאשה תדע להתנהל פיננסית עבור עצמאותה?  מה נשים צריכות לדעת על פערי שכר ואיך לשמור את זכויותיהן במקום העבודה? איך ניתן לשלב בין קריירה לאימהות? על שאלות אלו ורבות אחרות ידונו בכירות נשות העסקים, האקדמיה, התקשורת והפוליטיקה בישראל, בוועידת ישראל לנשים ועסקים מבית מידע כנסים שתתקיים בתאטרון הלאומי הבימה בתל אביב ב-29 לאוקטובר.
 
למרות שיפורים רבים ומשמעותיים במעמד האישה במגוון תחומים, נראה שהפער המגדרי נשמר ולעתים אף מתרחב. בעשרים השנים האחרונות הייתה התקדמות ניכרת במיגור ההפליה כלפי נשים בחברה הישראלית באמצעות חקיקה ולעיתים על ידי נשים עצמם שביססו את עצמן בתפקידי מפתח שונים הן בשוק הפרטי והן בתפקידי מפתח בבנקים ובתפקידים ציבוריים בכנסת ישראל. עם זאת, קצב השיפור אצל הגברים לא נפל מקצב השיפור אצל הנשים, ולכן אי השוויון המגדרי לא הצטמצם באופן ניכר.
 
ועידת ישראל לנשים ועסקים נועדה לשמש כאמצעי להעצמה עבור נשים, להעשיר את עולם הידע שלהן בנוגע לתחום, לספק דוגמא ומודל לאן לשאוף, ובעיקר, להעניק כלים מעשיים כיצד להתקדם ולהתבסס בעולם העסקי. סדר יומה של הועידה כולל מגוון רחב ועשיר של הרצאות ופאנלים הדנים בקשת רחבה של נושאים, בהשתתפות תמהיל הטרוגני של בכירות נשות העסקים, האקדמיה, התקשורת והפוליטיקה בישראל. הועידה מתאימה לקהלי יעד מגוונים הכוללים שכירות בדרגים גבוהים, מנהלות , מקבלות החלטות בארגונים, סמנכ"ליות, מנכ"ליות, עצמאיות בעלות עסקים, יזמיות, פרילנסיות, סטארטפיסטיות ועוד.
 
בין הנושאים שיידונו בוועידה - הפער בין כוחן השיווקי של הנשים אל מול היעדר כוחן הניהולי, על הגדרת המנהיגות מתוך מושגים גבריים, על היתרונות שבמנהיגות הנשית, כיצד יזמית מתחילה יכולה להפוך חלום למציאות, נשים, לא מסתפקת ב'לא' – על האתגרים בדרכה של כל יזמת,  פיננסים – המעוז האחרון בדרך לעצמאות , דעו את זכויותיכן – על חוקי שכר, דיני עבודה, פיצויים והפרת זכויות נשים בעבודה, האיזון הנכון בין קריירה ומשפחה, הדור החדש של ה- Wonder Women, על הכרחיותה של האפליה המתקנת, קריירת נשים בעידן האינטרנט, המודל הנשי האסרטיבי והלא כוחני בניהול משא ומתן, על תרומתם של הגברים בקידומם של הנשים, ועוד נושאים רבים ומגוונים.
 
בהרצאות ובפאנלים ישתתפו בכירות הנשים (וגם קצת גברים...) מתחומי העסקים, האקדמיה, התקשורת והפוליטיקה בישראל, ביניהם: ח"כ מירב מיכאלי - מפלגת העבודה,  האלופה אורנה ברביבאי – ראש אכ"א לשעבר, ורד כהן ברזילי – מייסדת מרכז מדיה נשים, עדינה בר שלום – מייסדת המכללה החרדית בירושלים וכלת פרס ישראל,  ועוד בכירות ובכירים רבים נוספים, אשר ידונו בקשת רחבה של נושאים וסוגיות.
 
(צילום:יח"צ)

 

תגובות
אין תגובות למאמר