כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל ימי ענף הזית ה-20

מאת: חדשות מפיק /
20.10.2014
/ 11:30

מרכזי מבקרים, מטעי זיתים, מסעדות ואטרקציות שונות  בלמעלה  מ -60 ישובים ישתפו פעולה יחדיו ויציגו למבקרים הרבים את תעשיית הזית הענפה על גווניה, תרבות, קולינריה, תיירות ושפע של מראות, טעמים וניחוחות. 

מעטים הם העצים המאריכים ימים כעץ הזית. לא במקרה חוזרת היונה בסיפור המבול וענף זית בפיה. לאורך כל ההיסטוריה האנושית קנה לו עץ הזית מקום של כבוד, בזכות טיב  העץ, נופו ירוק העד, פריו המזין והמשתמר בקלות לתקופה ארוכה – וכמובן – שמן הזית המשמש לבישול ואפיה, לצרכים רפואיים, לתעשיית הקוסמטיקה, למאור ועוד. עובדות, סיפורים ואגדות נקשרו סביב העץ המרשים ופריו הידוע בכל העולם. המסורת הערבית הישראלית רואה בכרם הזיתים שבכניסה לכפר דיר חנא, את המקום ממנו נטלה היונה את ענף הזית בסיפור המבול של נח. מזה מספר שנים, קנה לו שמן הזית הישראלי מקום של כבוד בין שמני הזית בעולם. גם המסורת הישראלית מקנה לזית מקום מיוחד ולא בכדי נכלל הזית בין שבעת המינים. 
את פסטיבל ימי ענף הזית, מובילים בשיתוף פעולה מלא משרדי הממשלה, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד רה"מ, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי במשרד רוה"מ, משרד התיירות, משרד החקלאות, ענף הזית במועצת הצמחים, הרשות לפיתוח הגליל,  קרן קיימת לישראל, עמותות התיירות, מגדלי הזית והתיירנים עצמם, במטרה מרכזית לחזק את תעשיית הזית אשר מהווה סמל לרב תרבותיות בארצנו.  ייחודו של הפסטיבל מתמקד ברב גוניות, עדתית סביב ענף הזית, דבר המבטיח הנאה ססגונית ומתמשכת בכל אירועי הפסטיבל. את הפסטיבל יפתח כנס מקצועי שיעסוק בנושא "תיירות שמן הזית", בכפר חורפיש. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר