כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל עכו ה-35 לתיאטרון ישראלי אחר יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
02.09.2014
/ 10:07

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי חוגג השנה 35 שנה להיווסדו, במה שהפך להיות כבר מזמן למסורת ולאחד מאירועי התרבות הבולטים בישראל. הפסטיבל יתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 10-14 בחודשים אוקטובר הקרוב, ויכלול אירועים מגוונים מכל הסוגים: הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, תיאטרון אינטראקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו-ארט, מופעי מוסיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים. המסורת רבת השנים של פסטיבל עכו ממשיכה להציע פלטפורמה משמעותית ובמה ליוצרים מקוריים, המובילים קדימה את התיאטרון הישראלי והבינלאומי.

התוכנית האמנותית שנבחרה השנה ידי המנהל האמנותי גיל אלון והוועדה האמנותית משקפת מגוון רחב של נושאים וקולות תכניים, תפיסת חלל ותיאטרוניים.  אשר ביחד משרטטים את הלך הרוח והמציאות בחברה הישראלית. השנה יפגוש הקהל את שיתוף הפעולה בין הדורות הוותיקים והחדשים של אנשי התיאטרון בישראל: השחקנים, הבמאים והמחזאים.

11 ההצגות אשר נבחרו על ידי הנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה יעסקו בין היתר: 
מסע של הקהל בעקבות המיתולוגית היוונית בחללים שונים (בהצגה גן העדן האבוד), מסעם של ילדים אבודים דרי רחוב (בהצגה אופל-יה), רולטת היחסים בצ'ט רולט (בהצגה אמסטרדם בלוג), עולם שבו הכול הוא מוצר, על בני אדם ועובדים זרים (בהצגה דרקון הזהב), על אסיר פלסטיני המשוחרר מהכלא הישראלי  אל הגדר בעזה (בהצגה סלים סלים), לבטיה של נערה על נטייתה המינית (בהצגה למונה ליזה יש שפם), מקומם של המוגבלים והדחויים בחברה (בהצגה הבית זה מה שמפריד), על הדור האבוד הנלחם למצוא משמעות (בהצגה מנותקים), על הכוח ההישרדותי דרך יצירת בובות (בהצגה פנינה לב זהב), עולמן של קבוצת נשים הכלואה באותו הבית (בהצגה אני רוצה לרקוד קייט), ועולמם של ילדים בסיכון (בהצגה מקלט #02).
 
בין היוצרים והשחקנים  המשתתפים השנה בפסטיבל: לילך דקל אבנרי במאית שזכתה בפסטיבלים שונים מגיעה לפסטיבל עם הצגה המבוססת על המיתולוגיה היוונית ג'ורג' אסקנדר ( הומלנד, חשופים, הרודן, "בית לחם) בתפקיד האסיר הפלסטיני המשוחרר מהכלא ,השחקן הוותיק נתן נתנזון בהצגה שכולה מתרחשת במסעדה אסייתית,  הבמאי והשחקן ג'ייסון דנינו הולט (MTV, הנפילים ועוד),הבימאית והיוצרת הוותיקה חנה ואזנה גרינוולד בעבודה משותפת עם הבובנאית ג'קלין פערל, יוליה פלוטקין (חסמב"ה, עניין של זמן, השרדות) בהצגה על עולם הצעירים בעידן הדיגטלי המנוכר, השחקנים הוותיקים דורון צפריר, יוסי סגל ובהט קלאצ'י בהצגה על אם ובנה השותק ומאבקם להכרה וקבלה.
 
אירועי החוצות, לראשונה בפסטיבל תיערך "תחרות אהוב הקהל" שתבחר על ידי הקהל המגיע לפסטיבל בהצבעה בSMS. כמו כן, אירועי החוצות השנה יוצרים חגיגה מגוונת וצבעונית של מופעים. מופעי קרקס ולהטוטנות,  מופעי אקרובטיקה אווירית על חבל, במות מוסיקה קצביות וקסומות, מופעי מחול, פסלים חיים, והצגה שטה מיוחדת לילדים: "האוצר"  בבימויו של נורמן עיסא. ההצגה השטה משלבת תיאטרון והפלגה בים כאחד ונמצאת בפעם הראשונה בנמל עכו.
 
 
יו”ר הנהלת הפסטיבל: שמעון לנקרי- ראש העיר עכו 
סגן יו”ר הנהלת הפסטיבל: דוד הררי- מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה
מנכ”ל ומפיק ראשי :אלברט בן שלוש
מנהל אמנותי: גיל אלון
מפיקה: אתי שפיצר
ועדה אמנותית: פרידה שוהם ,יובל מסקין , אבי גיבסון בר-אל 
עוזרת למנהל אמנותי: עינת בסר
מנהלת הצגות: רעות דיעי
מנהל לוגיסטיקה ורישוי: פטל בנימין
ניהול והפקה אירועי רחוב: ג’קי בכר, פנינה סקס דהרי
 
תגובות
אין תגובות למאמר