כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בורג במערכת- האנשים שמאחורי הקלעים בתעשייה

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.08.2014
/ 11:43

אנחנו שומעים תמיד את המנכ"לים מדברים. אנחנו רואים תמיד את ההפקות הנוצצות. אבל אף פעם לא את מי שעושים את העבודה מאחורי הקלעים. חדשות 'מפיק' יוצאים להכיר את האנשים שבשטח.

והפעם, אורלי נקלר, מנהלת יחסי ציבור בחברת "מונוקרייב".

שם: אורלי נקלר
 
חברה: מונוקרייב
 
תפקיד: מנהלת יחסי ציבור (יחד עם שותפתי דנה סגל), אשת תוכן וניהול אמנותי להפקות ומופעים.
 
קצת על עצמך: בת 32, תואר ראשון בתקשורת וניהול במכללה למנהל, חולת מוזיקה עם זיקה קשה לכל מה שחי ומת בשנות ה-90 בסיאטל ובארץ, וורקוהוליק, הכי טובה עם מילים -  בכתב ובעל פה.
 
אוהבת ומאמינה באנשים (עד שהוכח אחרת), חשוב לי ביותר החיבור האישי עם הלקוחות ועם עולם התוכן שהם מציעים לטיפולנו, פרפקציוניסטית ומשתדלת לא להתפשר על המטרות שלי וההישגים שלי, בסך הכל בנאדם די אופטימי, למרות שאני מעדיפה חורף וגשם על פני קיץ ושמש.
 
זוגיות: בזוגיות 
 
ילדים: עוד לא
 
חיית מחמד: 3 (בינתיים):  2 חתולים - צ'ילי ופפר, וכלב – פפי.
 
כמה זמן את בענף? קרוב לעשר שנים
 
איך ואיפה התחלת? כמו הרבה אנשי יחסי ציבור, התחלתי בעיתונות, ככתבת מגזין ומוזיקה (ועוד לפני כן, כנערה, הייתי כתבת חדשות מקומיות בעיתונים מקומיים באזור השרון), וכמפיקה ושדרנית ב"קול הקמפוס" במסגרת לימודי התואר בתקשורת. במקביל ניהלתי את הלייבל האלטרנטיבי Earsay ולייבל מוזיקת העולם "מגדה" של האוזן השלישית, ואז את מערך יחסי הציבור של מועדון ה"אוזןבר" של האוזן השלישית לכשנפתח. 
 
מונוקרייב התחילה כבלוג מוזיקלי שהפך לחברת הפקות לייבוא הופעות מחו"ל לארץ בניהולם של שחר ברטשטיין ורנן סול. נפגשנו עוד לפני שהצטרפתי לחברה, כשהגעתי לכתוב (כעיתונאית) על ההופעה הראשונה שהפיקו בארץ – הופעתו של חוזה גונזלס. בהתחלה עזרתי מהצד בקידום ושיווק ההפקות שלהם, שהתרחבו מייבוא מופעי חו"ל לפסטיבלים והפקות מקומיות, ובסוף חברתי באופן רשמי לחברה. מאז התרחבנו והתפתחנו, וכיום בחברה קיימות שתי מחלקות גדולות: 
1. יחסי ציבור- מתחומי תרבות שונים (מפסטיבלים והפקות, ממש בימים אלו מטפלים ב"פסטיבל ערד" וב"פסטיבל אושו", וגם ספרים, תיאטרון, אמנות ועוד) ועד ספורט, תיירות, קידום וסיוע לעמותות.
2. מחלקת ניהול אמנותי והפקות, שמצד אחד אחראית על פיתוח וקיום הפקות מקור (לדוגמה –"סיפורים במונו", "פסטיבל שתמשרה" ועוד) ומצד שני אחראית על ניהול, ייעוץ ופיתוח תוכן אמנותי ומוזיקלי לגופים ו/או פסטיבלים.
 
איך את מתחילה את היום? טיול קצר עם הכלב, ואז ישר למשרד ולמחשב.
 
מה את עושה בזמנך הפנוי? מרתונים של סדרות טובות או ניצול מיטבי של המנוי בסינמטק. אבל לאחרונה לא היה הרבה זמן פנוי ולכן גם לא היה שום ניצול של המנוי בסינמטק (או סדרות טובות בטלוויזיה, פשוט אין כאלה לאחרונה).
 
בילוי בסופ"ש: דרינק בנות בחמישי, ארוחות ערב עם חברים/משפחה בשישי (או סתם ערב רגוע בבית), טיולי אופניים בעיר בשבת.
 
תחביבים: מוזיקה, הופעות, צילום, אוכל טוב, קולנוע טוב/טלוויזיה משובחת. והכנרת. אין על הכנרת.
 
מה הרעל שלך? אלכוהול, מכל סוג (אבל שיהיה איכותי), וגבינות ממש שמנות שאסור לי לאכול.
 
אם לא היית בענף? אולי הייתי עיתונאית. או צלמת. אבל גם זה קצת בענף.
 
מה את הכי אוהבת בענף? התשוקה, היצירתיות והאפשרות להגשמה עצמית והגשמת חלומות שפעם היו נראים מופרכים לגמרי, האנשים שפוגשים על הדרך ונשארים אצלך בחיים.
 
מה את הכי שונאת בענף? לשון הרע, חוסר פרגון, חוסר לויאליות וצרות עין. 
 
מה תרצי להיות כשתהיי גדולה? מאושרת. להמשיך ולעבוד תמיד רק עם מה שאני אוהבת ומספק אותי. 
 
אורלי נקלר - מונוקרייב
 
תגובות
אין תגובות למאמר