כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חגיגת ג'אז בירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
06.08.2014
/ 10:32

המרכז למוזיקה ירושלים יקיים החודש חגיגת ג'אז, "ג'אז ובירה בבירה". במשך שלושה ימים, בין התאריכים 25-27 באוגוסט יתקיימו במרכז מופעים של אמני ג'אז מובילים, הרצאות, שיעסקו בהיבטים שונים בג'אז (פתוחות לקהל ללא תשלום) והמון בירה. 

במקביל תתקיים במרכז גם סדנת ג'אז לפסנתרנים קלאסיים, הסדנה מיועדת לסטודנטים מתקדמים לפסנתר ומטרתה להקנות גישה לעולם התוסס והצבעוני של הג'אז, טכניקות לעיבוד ולביצוע ג'אז בפסנתר, היכרות עם תולדות הג'אז, ובעיקר – התנסות מעשית בנגינה ובאלתור. 
 
החגיגות יפתחו במופע של "שלישיית עדן לדין" (עדן לדין – פסנתר, אברי בורוכוב – באס, יונתן רוזן – תופים), שתנגן בעיקר סטנדרטים של גרשווין בנוסף לחומרים מקוריים של עדן עצמו. לפני המופע תתקיים הרצאה של רפי קדישזון בנושא גרשווין - ג'ורג' גרשווין ככותב סטנדרטים שהפכו להיות מנכסי צאן הברזל של נגני הג'אז.
 
ביומו השני של הפסטיבל תופיע "שלישיית עומר קליין"- עומר קליין – פסנתר, אור ברקת – באס, אמיר ברסלר – תופים).לפני המופע ירצה עומר קליין על מקורות ההשראה, הטכניקות והלכי הרוח המרכיבים את יצירתו. 
 
הפסטיבל ייחתם בהרצאה מרתקת של שי מאסטרו, "אלתור ויצירה", בה הוא ידבר על תהליך הקומפוזיציה, על המסע האינסופי בדרך להיות מאלתר טוב יותר, ועל מגוון נושאים נוספים הקשורים ליצירה ולקשר שבין צמיחה כאדם וצמיחה כמוסיקאי, ובהופעת סולו של שי מאסטרו בה הוא מנגן, חוקר ומאלתר על חומרים מקוריים שלו שנכתבו במהלך העשור האחרון.
תגובות
אין תגובות למאמר