כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל קיץ יפני במוזיאון טיקוטין בחיפה

מאת: חדשות 'מפיק' /
31.07.2014
/ 10:14
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית הממוקם על הר הכרמל בחיפה בשיתוף עם שגרירות יפן, יציין  את חגי הקיץ של יפן בפסטיבל ייחודי לכל המשפחה. שפע המופעים בפסטיבל יהוו הזדמנות להיחשף לתרבות היפנית המסורתית. בין היתר יכלול האירוע סדנאות לילדים ולנוער, שעות סיפור ואגדות יפניות, סיורים ועוד. האירועים יתקיימו בהדרכת אנשי צוות שגרירות יפן  בישראל אמנים יפנים.
 
הפסטיבל יימשך יומיים בין התאריכים 7-8 בחודש אוגוסט, כאשר כל אחד מהימים יתקיים תחת נושא אחר. 
 
ביומו הראשון של הפסטיבל יחגוג המוזיאון את חגי הקיץ של יפן - הטאנבאטה והאובון - ביצירה משותפת של כל ילדי המוזיאון. במסגרת זו ההדרכות ישלבו את סיפור חג הטאנאבטה: הנסיכה הטווה ורועה העזים. 
 
פסטיבל קיץ יפני 
 
חג הטאנבאטה חג האהבה היפני המכונה גם חג הכוכבים. מקורו של החג בסין ולאחר הגעתו ליפן במאה השמינית אומץ על ידי משפחות הקיסרים והפך לחג יפני מסורתי. האגדה מספרת על שני נאהבים, המייצגים את הכוכבים וגה (כוכב הטווה) ואלטאיר (כוכב רועה העיזים). אביה של הנערה נאסר עליהם להיפגש והם הופרדו על ידי נהר גדול (שביל החלב). פעם בשנה ביום השביעי של החודש השביעי, כאשר הכוכבים וגה ואלטאיר נפגשים מעל שביל החלב יכולים האוהבים להתראות. ביפן חג זה נחגג בשביעי ביולי או בשביעי באוגוסט בחגיגות צבעוניות מרובות קישוטי נייר ובכתיבת משאלות על נייר ותלייתן על עצי במבוק.
 
חג האובון חג האובון הוא אחד החגים הגדולים והחשובים ביפן. בחג זה נשמותיהם של בני משפחה קדומי חוזרות לביקור ולברכה בבתי המשפחה, ובסוף החג הן חוזרות בחזרה לעולם המתים. כדי לשלוח אותן בחזרה בבטחה, נהוג להשיט על פני המים פנסים שיאירו את דרכן עד לעולם המתים. את החג חוגגים ביפן בריקוד, שירה וסעודות משפחתיות גדולות, וכמובן בהשטת פנים על פני הנהר.
 
יומו השני של הפסטיבל יכלול מפגשים ייחודיים עם צוות שגרירות יפן ועם אמנים יפניים שבחרו להקים את ביתם בישראל. יום זה יכלול מופעי לחימה, סיורים ושלל סדנאות יצירה יפניות מסורתית. 
 
בין הסדנאות: ידיים יפניות - לב יפני: מלאכת יד יפנית מסורתית; קליגרפיה וציור יפני; שיעור יפנית לילדים; שעת סיפור- סיפורי עם ואגדות יפניות בהנחיית צוות שגרירות יפן בישראל (בעברית) ועוד.
 
תגובות
אין תגובות למאמר